Par sejas aizsega nelietošanu sabiedriskajā transportā var piemērot sodu līdz 2000 eiro

covid-19

No 15.maija Rīgas pašvaldības policija īstenos pārbaudes sabiedriskajā transportā, lai pārliecinātos, ka iedzīvotāji lieto mutes un deguna aizsegus (maskas, šalles, respiratorus utt.) sabiedriskā transporta izmantošanas laikā. 

Par to RPP informē savā lapā sociālajā saziņas tīklā “Facebok”.

Pārbaudes tiks īstenotas sadarbībā ar Rīgas satiksmes kontroles dienestu, kura darbinieki vienlaikus pārbaudīs, vai visi pasažieri ir iegādājušies biļetes.

Pirmo nedēļu, proti, līdz 22.maijam RPP darbinieki sabiedriskajā transportā pārsvarā strādās preventīvi un, ja pārkāpumi nebūs klaji vai rupji, tad policisti iespēju robežās izteiks brīdinājumus. Tāpat plānots, ka policisti daļai pasažieru izsniegs vienreiz lietojamu masku, ja viņam tādas nebūs. Taču policistiem masku skaits nav bezgalīgs, tādēļ uz maskas saņemšanu no policijas nedrīkst paļauties. Vienlaikus jāatgādina, ka ikviens gadījums tiek vērtēts individuāli un kārtības sargs notikuma vietā nepieciešamības gadījumā var lemt arī par naudas soda piemērošanu.

Pēdējo dienu laikā internetā ir izplatīta nepatiesa informācija, ka par mutes un deguna aizsega neizmantošanu likumā neesot paredzēts sods. Šī informācija ir nepatiesa – par prasības neievērošanu piemērojams tāds pats soda mērs kā par jebkuru citu ārkārtējās situācijas ierobežojumu pārkāpumu, proti, fiziskām personām likumā paredzētais sods ir no 10 līdz 2000 eiro, teikts RPP ierakstā “Facebook”.

Noraida ideju nodrošināt iespēju sabiedriskajā transportā par brīvu saņemt aizsargmaskas

Tostarp Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija ceturtdien noraidīja opozīcijas deputātu rosināto priekšlikumu uzdot Rīgas domes pagaidu administrācijai nodrošināt iespēju sabiedriskajā transportā par brīvu saņemt aizsargmaskas.

Opozīcijas deputāti bija iesnieguši priekšlikumu grozījumiem likumā “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar Covid-19 izplatību”.

Policija Rīgā īstenos pārbaudes sabiedriskajā transportāNo rītdienas, 15.maija, Rīgas pašvaldības policija īstenos…

Gepostet von Rīgas pašvaldības policija am Donnerstag, 14. Mai 2020

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un ministri, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andris
Andris

Es pxsu jūsu maskas!

Skolnieciņš no svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs

Mana mīļā latvju tauta, saglabāsim cerību savās sirsniņās. Saglabāsim staltu stāju. Nebīsimies kovid-19 (covid-19) sērgas, pārvarēsim šo smagnējo laiku ar drosmi un godu. Nebūsim pārgalvīgi, būsim apzinīgi! Ievērosim visu valdības uzliktos ierobežojumus ārkārtas stāvokļa laikā. Dzīvosim saticīgi. Atbalstīsim trūcīgās un maznodrošinātās personas, kurām krīzes laikā klājas smagi. Nekašķēsimies, dzīvosim draudzīgi. Būsim iecietīgi un saprotoši cits pret citu. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi pasargā visus Latvijas iedzīvotājus no kovid-19 sērgas. Iedegsim savā viensētā ugunskuru par godu Latvju Dieviem. Ziedosim sauju graudu ugunskurā par godu Latvju Dieviem. Kvēpināsim kadiķu zariņus un vērmeļu buntes, lai atgaiņātu visādus mošķus un nelaimes. Ticēsim Latvju… lasīt vēl »

ruksis
ruksis

Šņukpurņiem būt !

Derdz
Derdz

Debilisms ka nosaka ka lakats sarga no covid ja eiropas veselibas centrs un slimibas profilakses un kontroles cetrs ir noteicis kadas maskas sarga no covid kapec tad tas netiek ministru kabineta noteikumos 103 noteikts lai zinatu un nodrosinatu sabiedribu…utt re kadas pretrunas epidemiliogiskam drosibas prasibam un tas nozime ka valts vai ta cilveki pie varas bezatbildigi pret tautas veselibu

reņģe
reņģe

sejas maska vīrusam, kā sētas siets odam. Katrs idiotisks rīkojums un tā izdevēji var pastāvēt vien tik ilgi, kamēr vien ir, kas to ievēro!

2D banditoss skrrt skrrt gang gang
2D banditoss skrrt skrrt gang gang

Kur ir jauns raksts par kanepem, Liepniek?

GNOMIK
GNOMIK

TERORS!