Par mazas meitenītes seksuālu izmantošanu Latvijā tiesa piespriež tikai vienu gadu cietumā

bērns vardarbība

Šī gada februārī Kurzemes rajona tiesā nolasīts spriedums 1966.gadā dzimušajam Jevgeņijam Smirečanskim un 1992.gadā dzimušajam Oļgeram Smirečanskim. Pret apsūdzētajiem – tēvu un dēlu – ierosināts kriminālprocess par netiklu darbību izdarīšanu ar mazgadīgo pret viņas gribu, vēsta portāls liepajniekiem.lv .

Kriminālprocess pret Smirečanskiem tika sākts 2014.gada maijā. Notikumi norisinājušies laika posmā no 2009.gada, kad cietušajai meitenītei bija tikai pieci gadi, līdz 2014.gada februāra beigām.

Liepājas tiesā šī lieta pirmoreiz nonāca 2015.gadā. Abi apsūdzētie savu vainu atzina un abiem tika piespriests vien piespiedu darbs – Jevgeņijam 240 stundas, Oļegam 200 stundas. Tolaik šāds lēmums sabiedrību šokēja un pie Liepājas tiesas tika rīkots pikets.

Tālāk lieta tika skatīta Kurzemes apgabaltiesā, kur Liepājas tiesas spriedumu atcēla pilnībā un nosūtīja lietu skatīt pirmās instances tiesai.

Kurzemes rajona tiesa šī gada februārī abus apsūdzētos atzina par vainīgiem un sodīja ar brīvības atņemšanu uz vienu gadu ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Jevgēņijs Smirečanskis ir cietušās meitenītes radinieks. Izmantojot savu pārākumu, vīrietis dažādos veidos apmierinājis savu dzimumtieksmi, atkailinājis savu dzimumlocekli, licis viņai to aizskart un veicis citas netiklas darbības vairāku gadu garumā. Pēc pāris gadiem – laika posmā no 2011.gadam līdz 2012.gadam – seksuālos uzbrukumos piedalījās arī Jevgēņija dēls Oļegs.

Spriedums pagaidām nav pārsūdzēts. Advokāte izdevumam “Kurzemes Vārds” gan uzsvērusi, ka pilns spriedums būšot pieejams 15.martā un tikai pēc tam lemšot par tā pārsūdzēšanu.

Ilustratīvs attēls

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar