Par maskas nelietošanu sabiedriskās vietās – sods 50 eiro

covid-19 maska

Par mutes un deguna aizsegu nelietošanu sabiedriskās vietās varēs piemērot sodu līdz 50 eiro. To paredz valdībā otrdien, 20. oktobrī, akceptētās izmaiņas Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā.

Tieslietu ministrijas (TM) virzītais likumprojekts, kas skatīšanai Saeimā tiek virzīts steidzamības kārtā, paredz, ka par mutes un deguna aizsega nelietošanu sabiedriskās vietās fiziskai personai piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 50 eiro.

Naudas soda apmērs noteikts, ievērojot individuāla pārkāpuma bīstamību un nepieciešamību noteikt samērīgu sodu, salīdzinot to ar atbildību par izolācijas, karantīnas un pašizolācijas ierobežojumu pārkāpšanu. Soda apmēru noteiks pašvaldības policija vai Valsts policija.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) valdības sēdē uzsvēra, ka ar veicinošiem pasākumiem nepietiek, ir jābūt arī sodiem.

Atsaucību neguva sēdē izskanējušais priekšlikums sodīt arī komersantu par to, ka klients nelieto aizsargmasku.

Sejas un deguna aizsargmasku drīkstēs nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam, cilvēki ar kustību traucējumiem, kā arī cilvēki ar psihiskām saslimšanām. To drīkstēs nelikt arī personas, kas aizvadīto sešu mēnešu laikā Covid-19 ir pārslimojušas, taču šiem cilvēkiem būs jāuzrāda ārsta zīme.

Mutes un deguna aizsargi būs jālieto arī taksometros, bet pagaidām aizsargi nebūs jālieto pasākumos ar personalizētām sēdvietām.

Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likums pašlaik paredz atbildību par izolācijas, pašizolācijas, karantīnas vai mājas karantīnas, kā arī pulcēšanās ierobežojumu neievērošanu. Par to piemēro naudas sodu fiziskajai personai no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajai personai – no 140 līdz 5000 eiro. Savukārt par personai noteiktā pienākuma iekļaut ziņas personu uzraudzības informācijas sistēmā jeb anketas “covidpass.lv” nepildīšanu piemēro naudas sodu no desmit līdz 2000 eiro.

No 7. oktobra līdz 6. novembrim mutes un deguna aizsegi jālieto pasažieriem sabiedriskajā transportlīdzeklī (izņemot bērnus līdz 13 gadu vecumam). Savukārt no 14. oktobra līdz 6. novembrim iedzīvotājiem (izņemot bērniem līdz 13 gadu vecumam ) sejas masku lietošana noteikta obligāti sabiedriskās vietās.

Veselības ministrijā skaidroja, ka šajos gadījumos vispareizāk būtu lietot medicīniskās un nemedicīniskās (auduma) sejas maskas. Atbilstoši Pasaules Veselības organizācijas (PVO) rekomendācijām sejas aizsegam jābūt:

⦁    cieši pieguļošam sejai;
⦁    viegli nomaināmam, ja tas kļuvis mitrs vai netīrs;
⦁    izgatavotam no tāda materiāla, ko var mazgāt 60 grādu temperatūrā, lai iznīcinātu iespējamo piesārņojumu ar mikroorganismiem;
⦁    pietiekamam elpošanas ceļu pilienu aizturei, tajā pašā laikā nodrošinot brīvu elpošanu. 


Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Skolnieciņš no svētbirzs
Skolnieciņš no svētbirzs

Kovid (Covid-19) laiks ir smags katram no mums. Par spīti grūtībām un pārbaudījumiem mūsu dzīvēs nezaudēsim cerību mūsu sirdīs. Domāsim gaišas domas. Vairosim pozitīvo enerģiju sev apkārt. Apzinīgi ievērosim visus kovid-19 pandēmijas laika ierobežojumus. Valkāsim sejas maskas un ievērosim 2 metru distanci. Sargāsim savu un savu tuvinieku veselību. Aizlūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi aizsargā mūsu dzimto zemīti. Latvju Dievi vienmēr uzklausa savu bērnu lūgšanas. Tāpēc lūgsim Latvju Dievus no visas sirds, lai mūsu tauta būtu vesela un spēka pilna. Turēsim cieņā senlatvju zīmes. Iedegsim zaļu svecīti par godu Dabas Mātei. Lūgsim Dabas Mātes svētību, lai Dabas Mātes svētība ienāk… lasīt vēl »

kā tad
kā tad

Šodien maskas, rīt kakla siksniņas, parīt pavadiņas, pēc tam aiz tām vedīs uz kaušanu, bet arī tad atradīsies kas publiski priecāsies, ka tiek izvesti pastaigā….

Diena
Diena

Labds sākums, lai arī bezgalīgi nokavēts… Jautājums paliek par atkārtotiem pārkāpumu konstatējumiem- izolators vai uzreiz pie Probācijas diensta klientiem?