Par jauno sabiedrisko mediju ombudu ievēlēts Edmunds Apsalons

Edmunds Apsalons

Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (SEPLP) par jauno sabiedrisko mediju ombudu ievēlējusi komunikācijas ekspertu, filozofijas doktoru, pasniedzēju un grāmatu autoru Edmundu Apsalonu, paziņojumā medijiem informē SEPLP.

Šāds lēmums SEPLP pieņemts vienbalsīgi, Apsalonam ombuda amata konkursā saņemot augstāko punktu skaitu un viņa kandidatūru apspriežot ar sabiedrisko mediju ētikas padomēm, norādīja padome.

“Ir svarīgi, ka jaunievēlētais ombuds ir cilvēks, kuram ir gan respektabla akadēmiskā karjera, gan praktiskā pieredze komunikācijas jomā,” paziņojumā medijiem  norādīja SEPLP priekšsēdētājs Jānis Siksnis.

Siksnis Latvijas Radio skaidroja, ka Apsalons tik atbildīgam amatam izvēlēts, jo padome redzēja, ka “no kandidātiem viņam ir ļoti labs, skaidrs redzējums par sabiedrisko mediju tiešu lomu sabiedrībā, demokrātiskā valstī kopumā, ir ļoti augsta izpratne par sabiedrisko mediju darbības pamatprincipiem”.

“Kandidāts arī bija ļoti rūpīgi iepazinies ar sabiedrisko mediju redakcionālajām vadlīnijām, ētikas kodeksiem, proti, tiem dokumentiem, pret kuriem, teiksim tā, ir jāvērtē sabiedrisko mediju saturs, par ko arī visbiežāk tad nāk sūdzības,” norādīja Siksnis.

SEPLP vadītājs teica, ka finālisti bija spēcīgāki, nekā iepriekšējā reizē, kad tika izraudzīta mediju eksperte Anda Rožukalne. Piecu gadu ilgo termiņu viņa sākusi pildīt 2022. gadā, taču šī gada pavasarī nolēmusi atkāpties, jo nolēmusi izmantot iespēju strādāt pie nozīmīga pētījuma projekta ārpus Latvijas. Ombudes pienākumus pildīs līdz šai svētdienai. Jaunu ombudu Apsalonu Rožukalne apsveic.

“Tas, ko es domāju, kas ir visu laiku jādara, kas nerodas pats no sevis un kas arī ir pats svarīgākais – iegūt uzticēšanos mediju kolēģu vidū un to, ka tiek respektēti lēmumi, pat tie, kas neapmierina vai kuriem nepiekrīt, un vienlaikus iegūt cieņu un rēķināšanos ar lēmumiem arī plašākā sabiedrībā, kurai bieži vien ir cita veida kritēriji, kā tie vērtē žurnālistu darbu.

Jautāts, vai viņš uzskata, ka Apsalons spēs izprast un vērtēt žurnālistu darbu, Siksnis atbildēja: “Jā, mēs uzskatām. Padomē šis lēmums tika pieņemts vienbalsīgi.”

Edmunds Apsalons (Dr. Phil.) ir starppersonu komunikācijas eksperts ar vairāk nekā 15 gadu praktisko pieredzi pieaugušo izglītībā, kā arī Brēmenes Universitātes un Latvijas Universitātes doktors filozofijā. Viņš ir autors grāmatām “Valodas lietojuma loģika” (2012), “Komunikācijas kompetence: kā sarunāties un veidot attiecības” (2013) un “Konstruktīva komunikācija. Prasme veidot dialogu” (2023).

“Es uzskatu, ka manas profesionālās kompetences un dziļā pārliecība par sabiedrisko mediju kritiski svarīgo lomu demokrātijas, vārda brīvības un Latvijas iedzīvotāju piederības sajūtas Latvijai stiprināšanā ļaus realizēt sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu neatkarību, atbildīgumu sabiedrības priekšā un veicinās to darbības kvalitāti,” pauda Apsalons.

Viņa ieskatā sabiedrisko mediju ombudam savā darbā ir jāievēro trīs regulatīvi principi – neatkarība, proaktivitāte, kā arī konstruktīvas sadarbības veicināšana starp trim sabiedrisko plašsaziņas līdzekļu darbību ietekmējošajām interešu grupām – sabiedrību, sabiedrisko mediju darbiniekiem un valsts pārvaldes pārstāvjiem.

Plānots, ka jaunais ombuds savus pienākumus sāks pildīt 1. augustā.

Līdz šim Apsalons ieņēmis valdes priekšsēdētāja amatu SIA “Occam Consulting”, pildījis asociētā profesora un Senāta priekšsēdētāja pienākumus Latvijas Kultūras akadēmijā, kā arī strādājis un sniedzis konsultācijas dažādos plašsaziņas līdzekļos, tai skaitā bijis attīstības direktors akciju sabiedrībā “Diena”.

Avots: lsm.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Megrē
Megrē

Kā pasniedzējs, lasīja no lapiņas savas lekcijas, nepatika attieksme. Tad jau varēja vienkārši sakopēt un izdalīt to lekciju rakstveidā. Būt pasniedzējam, manuprāt, nenozīmē vienkārši, monotonā balsī, kaut ko nolasīt priekšā.

Reičela
Reičela

Arī sorosistei Rožukalnai par 3 000 mēnesī bija skaidrs redzējums par propogandu !