Par Bunkus slepkavības organizatoru uzskatītā Vaļagina noslepkavošanu tiesās divus Lietuvas pilsoņus

Ekrānuzņēmums no policijas video

Prokuratūra nosūtījusi Rīgas pilsētas tiesai krimināllietu, kurā apsūdzēti divi Lietuvas pilsoņi par 2022. gada martā Rīgas Pļavnieku mikrorajonā izdarītu Genādija Vaļagina slepkavību.

Pirmstiesas kriminālprocesā noskaidrots, ka pagājušā gada 11. martā abi apsūdzētie un viena nenoskaidrota persona ar “Chrysler” markas automašīnu piebrauca pie grilbāra “Ugolok” Brāļu Kaudzīšu ielā (iepriekš – Akadēmiķa Mstislava Keldiša ielā), Rīgā, kurā tobrīd atradās Vaļagins. Savukārt cita kriminālprocesā nenoskaidrota persona novietoja “Opel” markas automašīnu ielas pretējā pusē, lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu rezerves transportu.

Kad Vaļagins izgāja no grilbāra un iekāpa savā automašīnā, viens no apsūdzētajiem – automašīnas “Chrysler” vadītājs – piebrauca Vaļagina automašīnas aizmugurē, nobloķējot izbraukšanu. Tad nenoskaidrotā persona, kura atradās automašīnā “Chrysler”, ar Kalašņikova konstrukcijas triecienšauteni “AK” izdarīja vismaz septiņus šāvienus pa Vaļagina automašīnu. Otrs apsūdzētais, kurš atradās automašīnā “Chrysler”, pieskrēja pie Vaļagina automašīnas un caur priekšējo pasažieru durvju stiklu ar pārveidotu Makarova konstrukcijas pistoli “ПМ” izdarīja vismaz trīs šāvienus Vaļagina virzienā. Šāvienu rezultātā Vaļagins izkrita no automašīnas, pēc kā minētais otrs apsūdzētais viņam pieskrēja klāt un iešāva galvā.

Pēc tam apsūdzētie kopā ar abām nenoskaidrotajām personām aizbrauca uz meža masīvu Ropažu novadā, kur sadedzināja slepkavībā izmantoto automašīnu “Chrysler”.

Vienu apsūdzēto Ropažu pašvaldības policija aizturēja jau slepkavības dienā, bet otru apsūdzēto Valsts policija aizturēja pērn 29. augustā. Abiem apsūdzētajiem piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Abas personas tiek apsūdzētas par slepkavību organizētā grupā, kā arī šaujamieroču un šaujamieroča munīcijas nēsāšanu un pārvadāšanu bez atļaujas organizētā grupā.

Apsūdzētie atzīst savu vainu viņiem celtajā apsūdzībā,

kā arī daļēji atzīst cietošo – mirušā Vaļagina bērnu – pieteikto morālā kaitējuma kompensāciju 200 000 eiro apmērā.

Par abiem apsūdzētajiem ir noskaidrots, ka viņi ir iepriekš tiesāti par dažādu noziegumu izdarīšanu gan Lietuvā, gan citās Eiropas Savienības valstīs.

Lai noskaidrotu pārējās Vaļagina slepkavībā iesaistītās personas, no šī kriminālprocesa pirmstiesas procesa laikā atsevišķā lietvedībā tika izdalīts jauns kriminālprocess, kurš ir nosūtīts Valsts policijai izmeklēšanas turpināšanai.

Par slepkavību organizētā grupā personu var sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no piecpadsmit līdz divdesmit gadiem un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trīs gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Kā zināms, Genādijs Vaļagins savulaik bija notiesāts kādreizējās kriminālās autoritātes Ivana Haritonova grupējuma lietā. Viņš bija notiesāts par organizētas grupas izveidošanu vai piedalīšanos tajā izspiešanas nolūkā un par personas sagrābšanu vai aizturēšanu kā ķīlnieku, ja tas saistīts ar draudiem noslepkavot, nodarīt miesas bojājumus vai tālāk aizturēt šo personu nolūkā piespiest personu izdarīt kādu darbību vai atturēties no tās, kas ir noteikums ķīlnieka atbrīvošanai.

Nepilnu gadu pirms soda termiņa beigām, 2000. gadā, Vaļaginu atbrīvoja no apcietinājuma.

Vaļagina vārds tiek saistīts arī ar advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavību. Kā vēsta LTV raidījums “de facto”, neoficiāla informācija liecina, ka tieši Vaļaginu izmeklētāji uzskata par Bunkus slepkavības organizatoru.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
levitkucins
levitkucins

Vai uļmanam un babenko arì tiks dota iespēja piedalìties valsts uzņēmumu privatizācijā? Valstij nepieciešamā finansējuma avotus nevajadzētu dalīt pēc nacionālajām pazīmēm. Jādod iespēja iegādāties akcijas visai tautai.

nacionālis Dzintars (Vulfsons)
nacionālis Dzintars (Vulfsons)

Tiks dota iespēja. Privatizācijā tiks dota iespēja piedalīties arī aizkraukles bankai, latvijas pasta bankai un putina rietumu banka. Esam tak demokrātiska valsts