Par 2,1 milj. eiro kukuļa piedāvāšanu Kossovičam tiesa uzņēmējam Trubko piespriež četrarpus gadus aiz restēm

Igors Trubko
Igors Trubko

Ekonomisko lietu tiesa (ELT) AS “Rīgas namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētāju Igoru Trubko ir atzinusi par vainīgu apsūdzībās par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes “Par/Progresīvie” frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam un piespriedusi viņam reālu cietumsodu uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem.

Tāpat pirmās instances tiesa Trubko noteikusi liegumu uz pieciem gadiem nodarboties ar jebkāda veida komercdarbību un uzlikusi naudas sodu “Rīgas namu apsaimniekotājam” 200 minimālo algu jeb 124 000 eiro apmērā.

Tiesa uzsver, ka lietas iztiesāšanas procesā tiesai neradās šaubas par Trubko vainu un

tiesas piespriestais sods ir bargāks nekā to bija prasījusi prokurore.

Tiesa skaidro, ka Trubko lieta ir viena no skaļākajām amatpersonu korupcijas lietām, līdz ar ko šāds bargs sods kalpos par signālu pārējām augsta ranga amatpersonām.

Spriedumu var pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Prokurore uzņēmējam Trubko lūdza piespriest trīs gadu cietumsodu, kā arī četru gadu liegumu nodarboties ar jebkāda veida komercdarbību. Tāpat prokurore lūdza piespriest naudas sodu “Rīgas namu apsaimniekotājam” 200 minimālo algu apmērā.

KNAB iepriekš paziņojumā presei rakstīja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kukulis piedāvāts, lai uzņēmēja pārstāvētā kompānija uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apsaimniekotajām mājām.

Uzņēmējs esot norādījis Kossovičam, kādi būtu “Rīgas namu apsaimniekotājam” labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs žurnālistiem atzina, ka informējis KNAB par kukuļa piedāvājumu. Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēšoties.

“Rīgas namu apsaimniekotājs” 2021. gada pavasarī piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas RNP mājas. Uzņēmums bija noskatījis 60 mājas ar labiem uzkrājumiem.

“Lursoft” informācija liecina, ka Trubko kopš 2018.gada pavasara ir “Rīgas namu apsaimniekotāja” valdes priekšsēdētājs. Viņš ir arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs jeb pastarpināts īpašnieks. Otra kompānijas līdzīpašniece ir Taisa Štāle. 2021.gadā uzņēmums apgrozīja 2,9 miljonus eiro un strādāja ar 115 062 eiro peļņu.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013.gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai) un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
skola maksā vai nu naudu vai gadus
skola maksā vai nu naudu vai gadus

Vajadzēja iedot, nevis piedāvāt. Ko tad cerēja ka varbūt atteiksies – “Nē nu tev jau pašam naudiņu vajag, es jau iztikšu, tāpat bez naudas visu izdarīšu”? Tāds naivums! Nu tagad jāsēž.

ordeņu dalītāja Šmēlerte
ordeņu dalītāja Šmēlerte

Atkal jau bēdīgi slavenā zatlera smerdeļu partija.. Slava Dombrovskis, Evika Aļeksandrova Siliņa, Olšteina modeļi, advokāta Supes znots Valainis, ārlietu Rinka. Un protams pats teterevu dibenlaizis. Pat progresīvie deģenerāti uz šito fona liekas pieskaitāmi

zinātāja
zinātāja

Trubko Igors jau sen nodarbojās ar nelikumībām, strādājot Kurzemes rajona Rīgas namu pārvaldē par priekšnieku. Viņu krāpšanu vienmēr piesedza Rīgas Dome, jo viņš tiem maksāja. Šis glumais nelietis jutās kā zivs ūdenī Rīgas namu pārvaldē. Labi, ka beidzot šo glumo, nelietīgo noziedznieku ieliks aiz restēm, kur viņam jau sen vajadzēja būt.

tik tiešām
tik tiešām

Par maz iedeva šim nelietim, jo viņš visu savu dzīvi ir bijis un ir joprojām nelietis, zaglis, kukuļņēmējs un kukuļdevējs.