Pabeigta izmeklēšana kriminālprocesā par Genādija Vaļagina slepkavību

Pirmdien, 30. janvārī, Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 1. biroja 1. nodaļas amatpersonas nodeva Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālprocesu par pērn martā Rīgā, Pļavnieku mikrorajonā, izdarīto Genādija Vaļagina slepkavību, rosinot sākt kriminālvajāšanu pret diviem Lietuvas Republikas pilsoņiem. 

2022. gada 11. martā Rīgā, A. M. Keldiša ielā 16, pie sabiedriskās ēdināšanas vietas tika nošauts vīrietis, kurš tobrīd atradās automašīnā, bet iespējamās vainīgās personas notikuma vietu pameta.

Saņemot informāciju par notikušo, nekavējoties visā Latvijas teritorijā tika izsludināts plāns “Slazdi” un piesaistīti plaši policijas spēki, tostarp no Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes, kā arī pašvaldību policijas, lai vainīgās personas aizturētu.

Rīgas pašvaldības policija tajā pašā datumā aizturēja vienu iespējamo vainīgo personu. Veicot plašas izmeklēšanas darbības, 2022. gada 29. augustā Valsts policijas likumsargi aizturēja otru aizdomās turēto vīrieti.

Par aizdomās turētajiem Krimināllikuma 118. panta 5. punktā paredzētā nozieguma izdarīšanā (slepkavība sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā) tika atzīti 1972. gadā un 1978. gadā dzimuši vīrieši, kas ir Lietuvas Republikas pilsoņi. Šobrīd aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Par šāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu likumā ir paredzēts mūža ieslodzījums vai brīvības atņemšana uz laiku no 15 līdz 20 gadiem un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Ņemot vērā, ka Valsts policija vairs nav procesa virzītājs un kriminālprocess vēl jānoved līdz notiesājošam spriedumam, Valsts policija šobrīd vēl nevar publiski sniegt detalizētāku informāciju par izmeklēšanas laikā konstatētajiem faktiem un noskaidroto notikušā gaitu. Tiklīdz šādu informāciju varēs sniegt, sabiedrība tiks informēta.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Genādijs Vaginsvaļā
Genādijs Vaginsvaļā

Man patīk Glorija.

Gvido
Gvido

Viens slepkava tiks atbrīvots par 500 000 eiro. Tieši to dara pazīstamais advokāts Raivis Stumbergs, kurš tiecas pēc šādiem lēmumiem.

Mikey
Mikey

Ļoti labs advokats! Spēcīgs darbs!

Zvērs
Zvērs

Nav pirmā reizi, kad slepkavas izrādījās divi lietuvieši. Savā laikā noslepkavoja uzņēmēju Lūsi un virkni citu cilvēku. Tur arī bija divi lietuvieši. Tagad laikam sēž.
Dīvaini, kas ar tiem lietuviešiem, ka izvēlas tādas nodarbes?

Stienis
Stienis

Nu nu – beidz nu visiem leišiem piedēvēt to, ko pastrādājuši pāris izdzimteņi.

Mini Milda
Mini Milda

Rīgā ir Staļina prēmijas laureāta Keldiša vārdā nosaukta iela? Varbūt nosaukt labāk to ielu Haritonova prēmijas laureāta Vaļagina vārdā?