Oļegs Fiļs vērsies policijā ar lūgumu saukt pie kriminālatbildības Jurģi Liepnieku

Fiļs

Vēl nesen Latvijas bagātākais cilvēks, ABLV bankas padomes priekšsēdētājs un viens no diviem lielākajiem bankas akcionāriem, kurš, pateicoties savām prasībām bijušajai sievai atdot kastroļus, aizkarus un laulības laika dāvanas, pēdējā laikā kļuvis slavens kā “kastroļu Fiļs”, tagad vērsies policijā ar lūgumu saukt pie kriminālatbildības Jurģi Liepnieku par publikāciju portālā Puaro.lv, kas, Fiļa prāt, ir viņa godu un cieņu aizskaroša.

Publicējam šo Jurģa Liepnieka rakstu atkārtoti.

Fiļs

VALSTS PREZIDENTS APSPRIEŽ JAUNĀS VALDĪBAS VEIDOŠANU AR CILVĒKU, KURU ASV VALDĪBA ATZINUSI PAR KUKUĻDEVĒJU UN NAUDAS ATMAZGĀTĀJU

Šī gada februārī Amerikas Savienoto Valstu Finanšu ministrijas finanšu noziegumu apkarošanas institūcija FinCen nāca klajā ar neparasti skarbu Latvijas bankas ABLV raksturojumu un noteica pret šo banku sankcijas.

FinCen paziņojumā specifiski tika pieminēti bankas akcionāri,  kas institucionalizējuši naudas atmazgāšanu kā vienu no bankas darbības pīlāriem, izvairās un apiet tiesībsargājošo iestāžu prasības un 2017. gadā izmantojuši kukuļdošanu, lai ietekmētu Latvijas amatpersonas jautājumos, kas skar kontrolējošo vai tiesībsargājošo institūciju lēmumus, kas varētu ietekmēt viņu biznesu un novērstu iedomātos riskus viņu biznesam. Tieši tā rakstīts oficiālajā FinCen paziņojumā par ABLV.

Gan korupcija, gan tas, ka akcionāri patiesībā pat negatavojas neko mainīt savā biznesā, ziņojumā pieminēts pat divas reizes, kā arī minēta vesela virkne ABLV biznesa prakses piemēru. Tostarp tas, ka ABLV piedalījusies vairāk nekā viena miljarda ASV dolāru nozagšanā no Moldovas.

Ar šo diezgan interesanto un visai Latvijai nozīmīgo dokumentu ikviens var iepazīties šeit: https://www.fincen.gov/sites/default/files/federal_register_notices/2018-02-16/2018-03214.pdf.

Šī ASV FinCen paziņojuma sekas ir visiem zināmas. Daudziem bankas slēgšana bija šoks. Latvijas  mērogiem liela finanšu institūcija, aktīva kultūras un mākslas procesu atbalstītāja – vai gadījumā nav notikusi kāda kļūda? Vai gadījumā mūsu ASV partneri nav kaut ko sajaukuši, un kas tā par korupciju un amatpersonu ietekmēšanu, par kuru viņi runā?

Paši bankas īpašnieki acīmredzot bija tie, kuri aktīvi centās izplatīt sazvērestības teoriju, ka viņus apmelojis bijušais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimševičs, jo viņam bijusi personiska nepatika pret banku.

Šīs blēņas ir grūti uztvert nopietni. Kopš 2003. gada FinCen šādas sankcijas ir noteicis tikai divdesmit sešām bankām pasaulē. Proti, šādas FinCen sankcijas netiek noteiktas bieži un vienmēr ir rūpīga un ilgstoša FinCen darba rezultāts. Pašā ziņojumā ir teikts, ka tas izgājis visas nepieciešamās ASV starpaģentūru konsultācijas un visi, kas apmēram saprot kā strādā tāda līmeņa organizācijas kā FinCen, protams, ne mirkli nenoticēja pasaciņai, ka pie visa vainīga Rimšēviča personiskā nepatika.

Tas, ka FinCen šāda veida ziņojumu varētu būt izveidojis vienkārši tikai no tā, ka kāds kādā sarunā pateicis kaut ko sliktu par banku, ir neiedomājami. Tā tas vienkārši nenotiek. Arī klaigāšana par to, ka nav minēti nekādi konkrēti pierādījumi, ir pilnīgi nevietā. FinCen uzdevums ir sargāt ASV finanšu sistēmu nevis pierādīt korupciju Latvijā. Un saprotams taču, ka izlūkošanas rezultātā iegūtā informācija tālu ne vienmēr ir derīga vai tiks izsniegta kā pierādījums kriminālprocesā, tādējādi apdraudot gan izlūkošanas avotus, gan metodes. Tas viss skaidrs.

Zīmīgi ir tas, ka šis starptautiski pazīstamais naudas atmazgātājs Oļegs Fiļs (attēlā otrais no labās), kurš tostarp paguvis kļūt slavens, atprasot savai šķirtajai sievai pat glāzes un kastroļus, kurus viņa izvācoties no kopīgās dzīvesvietas bija paņēmusi līdzi kā sadzīves priekšmetus, un panākot (acīmredzot, ar ASV valdības aprakstītajām metodēm) krimināllietas ierosināšanu pret bijušo sievu par to, ka viņa it kā gatavojoties neatdot kredītu 2027. gadā (jā, tieši tā, šī nav kļūda – kriminālprocess par to, ka bijusī sieva it kā gatavojoties neatdot kredītu 2027. gadā!), tad, lūk, šis starptautiski pazīstamais atmazgātājs, pret kura banku ASV ir noteikusi sankcijas, pēkšņi uzrodas pie Valsts prezidenta apspriest valdības veidošanu Latvijā. Un Valsts prezidents šim cilvēkam spiež roku un uzklausa viņa padomus par to, kā būtu jāveido valdība.

Nez, ko par to domā mūsu ASV partneri?

 

Autors: Jurģis Liepnieks

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


7
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andris
Andris

Manuprāt ASV FinnCen ziņojums un visas publikācijas Latvijas presē, kas atsaucās uz šo ziņojumu, tiešām aizskar “Aizkraukles bankas” un visu tās darbinieku godu un cieņu. Arī “Eiropas centrālās bankas” arguments (…”banka nestrādā sabiedrības interesēs”…) ar kādu “Aizkraukles bankas” tika slēgta, ir “Aizkraukles bankas” un visu tās darbinieku godu un cieņu aizskarošs. Vismaz tam tā būtu jābūt. Gan bankas akcionāriem gan darbiniekiem, kuriem ir kaut kādas goda sajūtas, vajadzētu justies apkaunotiem. Kā var būt savādāk! Un varbūt kāda daļa no viņiem tā arī jūtas. Jābūt tak drusku “atsaldētam”, lai pēc tādām uzraugošās iestāžu darbībām un paziņojumiem justos lieliski. Izskatās, ka Fiļs… lasīt vēl »

bīfštox
bīfštox

Vēl mani pārsteidz fakts, ka par šo notikumu runā tikai Jurģis Liepnieks. Pat Stendzenieks kaut ko iemurgo par adrenalīna trūkumu. Tiešām visiem viss vienalga? Ka tik padziedāt Dziesmu svētkos un turēties komforta zonā? Kas iestāsies par jums, kad kāds nelīdzsvarots personāžš ar miljoniem izdomās taranēt jūs, nevis Santu un Jurģi?

bīfštox
bīfštox

Te vēl no kāda raksta. “An apath is the wing-person to a narcissist and plays a key role in normalising the toxic individual and their harmful behaviors towards others,” she said. “A narcissist must have apaths in their life to keep the facade of social normalcy going. Apaths create the illusion that a narcissist has friends, is well-liked and can get along with everyone, except the target of abuse.” Rather than standing up for the victim, or giving them support in the fact they are being mistreated, the apath will instead be completely indifferent to their suffering. When challenged, they… lasīt vēl »

no malas
no malas

Ja nekļūdos, tad nevis bijušais vīrs, bet uz to brīdi esošais.

bīfštox
bīfštox

Pēc internetā atrodamās informācijas netop skaidrs sociālais statuss- “Nav pagājis vēl mēnesis, kopš… Un viņš man piedāvā satikties un kopā cept gaļu! ”
Ko nozīmē “kopš” ar trīspunkti, var tikai minēt.

bīfštox
bīfštox

Citāts no intervijas (Diena, 2005. gada 8. oktobris)

“Sadarbība ar Sakaru banku Bernim un Fiļam beidzās 1995.gadā, kad abi pārgāja uz Aizkraukles banku. Bernis aizgāja pirmais. Fiļu pēc mēneša atlaida, darba grāmatiņā ierakstot – par uzticības zaudēšanu. Kad par šo biogrāfijas faktu Fiļam pajautāju, viņš nespēj noslēpt pārsteigumu: “Kā jūs par to zināt?” Šī informācija viņu tik ļoti satrauc, ka pusdienās sarunātās intervijas laikā viņš tā arī nepieskaras Vincenta restorānā pasūtītajām vistu kājiņām par desmit latiem. ”

bīfštox
bīfštox

Jurģi, pat nezinu, kā saudzīgāk šo nepatīkamo ziņu Tev pasniegt. Bet… ielūgumu kopīgi pacept gaļu, kādu saņēma jaunās draudzenes bijušais vīrs, no kastroļu Fiļa Tu varētu arī nesaņemt.