Novērš kukuļošanas mēģinājumu Valsts ieņēmumu dienestā

Ieva Jaunzeme

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Iekšējās drošības pārvalde, kriminālprocesa ietvaros veicot apjomīgas speciālās izmeklēšanas darbības, šonedēļ aizturēja organizētu personu grupu, kas pieprasīja kukuli 65 tūkstošu eiro apmērā ar mērķi to nodot VID amatpersonai.

Minētā naudas summa prasīta ar mērķi panākt, lai VID amatpersona, izmantojot savu dienesta stāvokli, nodrošinātu padziļinātu un tendēti nelabvēlīgu pārbaužu veikšanu attiecībā pret konkrētiem uzņēmumiem.

Pašreizējā brīdī saistībā ar notikušo par aizdomās turētajām atzītas divas bijušās VID amatpersonas, kā arī viena esošā VID amatpersona. Kopumā izmeklēšanas ietvaros piecām noziedzīgajā nodarījumā iesaistītajām personām piemērots aizdomās turētā statuss.

Ceturtdien, 11.jūnijā, divām no aizdomās turētajām personām tiesa piemēroja ar brīvības atņemšanu saistītu drošības līdzekli – apcietinājums.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka kukuļošanas mēģinājumu izdevies novērst, pateicoties darbinieku profesionalitātei un apstāklim, ka uzņēmējs, kurš bija iesaistīts kukuļošanā, sadarbojās ar VID Iekšējās drošības pārvaldes izmeklētājiem. 

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Aina
Aina

Kaapeec visos līmeņos zog. Kāpēc vairums pamTiedziivotaaji dziivo dranjkjiigi!?? Kāpēc?

Ēriks
Ēriks

To veceni pēdējais laiks nomainīt. Ceru , ka drīz tas notiks.