Noskaidrots Bunkus slepkavības pasūtītājs, organizētājs un izpildītājs

Valsts policija rosinājusi prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret četrām personām maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā.

Izmeklēšanas laikā policija guvusi un nostiprinājusi pierādījumus, kas ļāvuši kriminālprocesā par aizdomās turētajām atzīt četras personas – trīs Latvijas un vienu Krievijas pilsoni. Izmeklēšanas laikā ir gūta skaidra aina par nozieguma apstākļiem un iesaistītajām personām, tostarp lomu sadali – no pasūtītāja līdz slepkavības organizatoram un izpildītājam. Lieta apkopota 121 sējumā.

Attēlā redzams krimināllietas izmeklēšanas dokumentālais apjoms – tas apkopots 121 sējumā.

Kriminālprocess kvalificēts pēc vairākiem Krimināllikuma pantiem par dažādiem krimināli sodāmiem nodarījumiem, kas personām inkriminēti atbilstoši nodarījumiem.

1974.gadā dzimušu personu rosināts apsūdzēt pēc trīs Krimināllikuma pantiem, proti, par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, munīcijas nelikumīgu apriti un par pirmstiesas kriminālprocesā iegūto ziņu izpaušanu bez izmeklētāja vai prokurora atļaujas, šī persona ir Krievijas pilsonis.

1961.gadā dzimušu personu rosināts apsūdzēt par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā, slepkavības uzkūdīšanu un atbalstīšanu.

Aģentūrai LETA zināms, ka

šī persona ir Aleksandrs Babenko.

Pret 1953.gada dzimušu personu rosināts sākt kriminālvajāšanu par slepkavības uzkūdīšanu un slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā.

Aģentūrai LETA zināms, ka

šī persona ir uzņēmējs Mihails Uļmans.

Savukārt pret 1970.gada dzimušu personu rosināts sākt kriminālvajāšanu par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos organizētā grupā. Aģentūrai LETA zināms, ka šī persona ir Arkādijs Judins. TV3 raidījums “Nekā personīga” iepriekš ziņoja, ka Judins ir pagājušā gadsimta deviņdesmitajos gados dibinātas firmas “A.V.V.” līdzīpašnieks. Uzņēmuma prezidents tajā ilgus gadus bijis kādreiz ietekmīgā Ivana Haritonova grupējuma lietā notiesātais Genādijs Vaļagins. Pēc neoficiālām ziņām, Judins pēdējos gados bijis Vaļagina miesassargs un šoferis.Judins šoruden atbrīvots no apcietinājuma pēc pāris mēnešu pavadīšanas cietumā.

Trim aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, bet vienam – ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Papildus šim kriminālprocesam pieņemts lēmums par vēl divu jaunu kriminālprocesu sākšanu: vienu par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, organizētā grupā, attiecībā pret 1970.gadā dzimušo personu, un otru – par noziedzīgiem nodarījumiem tautsaimniecībā attiecībā pret 1961. un 1953. gadā dzimušām personām. Izmeklēšana izdalītajos kriminālprocesos patlaban turpinās.

👮👮‍♀️Valsts policijas veiktā izmeklēšana maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā vainagojusies panākumiem un šī gada 24. novembrī tā nodota Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret četrām personām – trīs Latvijas Republikas un vienu Krievijas Federācijas pilsoni. Izmeklēšanas laikā ir gūta skaidra aina par nozieguma apstākļiem un iesaistītajām personām, tostarp lomu sadali – no pasūtītāja līdz slepkavības organizatoram un izpildītājam. 🎥 Video redzams ieskats brīdim, kad materiāls tiek vests nodošanai prokuratūrai – turpmākai lietas virzībai. 👉🏼Plašāk lasiet: https://www.vp.gov.lv/lv/jaunums/pabeigta-izmeklesana-martina-bunkus-slepkavibas-lieta-kriminalvajasanu-ludz-sakt-pret-cetram-personam

Posted by Valsts policija on Pirmdiena, 2022. gada 28. Novembris

Maksātnespējas administratora slepkavības izmeklēšanā būtiska nozīme bija arī starptautiskajai sadarbībai, tostarp, gan īstenojot informācijas apmaiņu un ieguvi uz izmeklēšanu interesējošiem jautājumiem no vairākām citām valstīm, gan organizējot speciālas starptautiskas izmeklēšanas darba grupas, arī ar “Europol” atbalstu, norāda policijā.

Ņemot vērā, ka policija vairs nav procesa virzītājs un kriminālprocess vēl jānoved līdz notiesājošam spriedumam, policija vēl nevar publiski sniegt detalizētāku informāciju par izmeklēšanas laikā konstatētajiem faktiem un noskaidroto notikušā gaitu.

Prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka informēja, ka lieta saņemta 24.novembrī un prokuroram desmit dienu laikā jāpieņem lēmums par personu saukšanu pie kriminālatbildības.

Līdz ko būs iespējams, sabiedrība tiks plašāk informēta par šo lietu.

Jau ziņots, ka Uļmans un Babenko ir bijuši biznesa partneri. Bunkus ģimenes pārstāvji Uļmana vārdu jau iepriekš bija minējuši slepkavības kontekstā, turklāt pats Bunkus 2016.gadā bija vērsies policijā par to, ka saņēmis nāves draudus, taču lieta tika izbeigta.

Uļmanam 2016.gadā esot radušās domstarpības ar maksātnespējas administratoru uzņēmuma SIA “Rego Trade” maksātnespējas lietā. Bunkus kā “Rego Trade” maksātnespējas administrators no Uļmana un citiem bijušajiem uzņēmuma valdes locekļiem caur tiesu piedzina vairāk nekā vienu miljonu eiro.

Bunkus tika nošauts 2018.gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
modus objebandi
modus objebandi

Neviena no “redakcijai zināmajām” personām ar tiesas spriedumu nav atzīta par vainīgu Bunkus slepkavībā. Bet raksts rakstā ar bomi norādīts, ka tieši minētās personas ir aizdomās turētie, par kuru lomu slepkavībā ir savākti apjomīgi pierādījumi 121 sējumā. Vai puaro kompensēs šīm personām nodarīto morālo un reputācijas kaitējumu, ja tiesa viņus attaisnos? Protams, ka nē. Tieši tādēļ publiskajos medijos var pirst, ka “redakcijai zināms” pirms vēl tas vispār ir zināms.

Arnis
Arnis

Laikam Uļmans iemācijies rakstīt latviski no cietuma kameras …:) Pričom te puaro.lv ? Kāda atbildība ?! Pamosties lūdzu, pzd būs visiem 4iem, ar Uļmanu un Babenko priekšgalā…nevienam nav dots atņemt citam dzīvību bez sekām…jo šitam ž..u purnam tiešām nav sirdsapziņas un nebūs ! … un arī Babenko ir bijis visu mūžu pi…s un nekas vairāk, no cilvēkiem izmānija naudas, shēmās uzmeta cilvēkus….visa Rīga to zin un pietiek aizstāvēt šitos smirdošus, Tiesa tiks galā !

finanšu ministrs Śeirs
finanšu ministrs Śeirs

Ja pieskārsies moiščikiem pasta bankai , atvečaju ble , nekādas valdības nebūs. Man po. Mēs noprivatizēsim altumu ble

prokurors viorika
prokurors viorika

Vēl jau pat līdz tiesai lietiņa nav aizgājusi. Sapriecājušies menti