Nolemts atsavināt Mārim Sprūdam piederošus nekustamos īpašumus

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja atbalstījusi trīs zemesgabalu, kas nepieciešami Skanstes apkaimes atjaunošanas projekta realizācijai, piespiedu atsavināšanu.

Atsavināt paredzēts AS “Projekts B10” un uzņēmējam Mārim Sprūdam piederošus nekustamos īpašumus, kuriem prokuratūra uzlikusi arestu, skaidroja domē.

Lēmums par zemesgabalu piespiedu atsavināšanu vēl būs jāpieņem domes sēdē, bet pēc tam galīgo lēmumu pieņems Saeima.

Rīgas domes īpašumu Departamentā skaidro, ka dome lēmumu par šo jautājumu pieņēma jau pērn, taču Sprūds kā zemes īpašnieks šim darījumam nepiekrita. Tāpēc dome tagad īpašumus atsavinās piespiedu kārtā.

Projekta “Skanstes teritorijas revitalizācija 1. kārta” īstenošanai pašvaldībai nepieciešams atpirkt īpašumu Lapeņu ielā 5 un divus īpašumus Bukultu ielā. Abi zemesgabali Bukultu ielā pieder SIA “Projekts B10”, kas, kā liecina “Firmas.lv” pieejamā informācija, pieder Sprūda māsai, tēvam un brālim. Viens no tiem ir 782 kvadrātmetrus liels un tā cena noteikta 70 340 eiro apmērā.

Otrs atpērkamais īpašums pieder “Projekts B10” un daļēji arī Sprūdam. Šī īpašuma platība ir 5660 kvadrātmetri un to iecerēts atpirkt par 366 550 eiro. Sprūdam piederošās daļas vērtība noteikta 73 310 eiro apmērā. Arī 49 kvadrātmetrus lielais zemesgabals Lapeņu ielā 40, kuru plānots atpirkt par 7015 eiro, pieder “Projekts B10.” Kopējā zemesgabalu vērtība ir 443 905 eiro.

Šis jautājums domes komitejās tika skatīts vairākkārt. Pirmo reizi par šo jautājumu Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja lēma 2018.gada augustā, taču īsi pēc lēmuma atpirkt īpašumus, prokuratūra uzlika tiem arestu. Īsi pēc tam Rīgas domes Īpašuma departaments saņēma Organizētās noziedzības un citu nozaru prokuratūras vēstuli, kurā norādīts, ka konkrēto zemju atpirkšanas jautājums risināms saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto.

Kriminālprocesa likums paredz, ka arestēto mantu var atsavināt sabiedrības labā, noslēdzot līgumu par nekustamā īpašuma labprātīgu atsavināšanu vai pieņemot likumu par konkrētā īpašuma atsavināšanu. Atlīdzība par veikto darījumi ir jāieskaita prokurora norādītajā kontā. Pēc tam prokurors pieņem lēmumu par aresta atcelšanu nekustamajam īpašumam, kas atsavināms sabiedrības labā, kā arī lēmumu par aresta uzlikšanu finanšu līdzekļiem, kas pienākas personai, kuras manta tika atsavināta sabiedrības vajadzībām.

Balstoties uz prokuratūras vēstuli, pašvaldības juristi lēmumprojektus par īpašumu atpirkšanu izstrādāja atkārtoti – balstoties uz Kriminālprocesa likumā noteikto.

Zemesgabalu iegāde nepieciešama projekta “Skanstes teritorijas revitalizācija 1.kārta” īstenošanai. Šajās teritorijās plānots izbūvēt Lapeņu, J.Dikmaņa, J.Daliņa un J.Krūmiņa ielas, kā arī ierīkot lietus kanalizācijas sistēmas un labiekārtotu teritoriju. Projekts jāīsteno līdz 2022.gada beigām, un plānots, ka būvdarbi tur varētu sākties jau 2019.gada sākumā.

Kā skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentā, ja zemesgabalus pašvaldības īpašumā tomēr iegūt neizdosies, projekta ieviešana tiks apdraudēta. “Tādā gadījumā būs jāpārskata projekts – varbūt kādu posmu iespējams izņemt ārā. Ja nē, tad bez zemes mēs to īstenot nevarēsim, jo brīdī, kad objekti tiks nodoti ekspluatācijā, tiem jābūt uz pašvaldībai piederošas zemes. Pretējā gadījumā naudu no Eiropas fondiem mēs neiegūsim,” skaidro departamentā. Projektu realizēt un nodot ekspluatācijā plānots līdz 2022.gada beigām.


Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , TwitterYoutube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar