Nogalinātā Bunkus ģimene izveido nodibinājumu nozieguma atklāšanas veicināšanai

Bunkus

Vasaras sākumā nogalinātā maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus ģimene izveidojusi nodibinājumu “Justice for Mārtiņš Bunkus”, lai veicinātu nozieguma atklāšanu, kā ar policijas komunikāciju ar sabiedrību.

Par to preses konferencē žurnālistiem paziņoja nelaiķa brālis Kristaps Bunkus.

Viņš kritizēja policijas darbu, sakot, ka amatpersonas nav bijušas runīgas saistībā ar notikušo noziegumu, kā arī ģimenei nav nekādas informācijas par izmeklēšanas virzību. Atceroties 30. maija notikumus, Kristaps Bunkus policijai pārmeta politiķiem un valsts amatpersonām pasīvu reakciju, skopos viedokļus un komentārus par notikušo. Tāpat nogalinātā Bunkus brālis kritizēja policijas darbu, kas darīts 48 stundu laikā pēc slepkavības.

Bunkus ģimenes ieskatā nozieguma vieta nav tikusi pilnvērtīgi norobežota, tā bijusi pieejama garāmgājējiem, bet pirmo darbu notikuma vietā veikuši Policijas koledžas studenti bez pieredzes. Tāpat nebija redzama nekādu ekspertu, piemēram, kinologu piesaiste, un nenotika tūlītēja satiksmes bloķēšana. Kristaps Bunkus bija skeptisks par atbildīgo amatpersonu aizbildināšanos, ka operācijas nav veiktas saistībā ar nevēlēšanos satraukt sabiedrību, retoriski vaicājot, vai tā drīzāk nav nespēja pieņemt operatīvus un profesionālus lēmumus un pieredzes trūkums.

Nelaiķa brālis arī sacīja, ka policijas rīcībā ir vairāk kā 36 terabaiti informācijas no iegūtajiem video reģistratoriem. Lielākā daļa no tiem nav apstrādāti un ir arhivēti.

Bunkus ģimene nespēj ilgāk samierināties ar šo situāciju, tāpēc nolēmusi izveidot nodibinājumu, kura mērķis ir stiprināt sabiedrības uzticību tiesībsargājošo iestāžu darbam, iniciēt starptautisku ekspertu piesaisti Latvijas tiesībsargājošo iestāžu darbam. “Ceram un ticam, ka darbības novedīs pie brāļa slepkavības atklāšanas,” sacīja Kristaps Bunkus.

Nodibinājumam varēs sekot sociālajos tīklos. Kristaps Bunkus uzsvēra, ka nodibinājums neveiks savu izmeklēšanu vai paralēli policijai jau esošajai izmeklēšanai. Mērķis ir palīdzēt policijai, lai ātrāk un efektīvāk notiktu izmeklēšana, tāpēc viņš cer, ka policija palīdzību pieņems.

Nodibinājumam “Justice for Mārtiņš Bunkus” budžeta nav, taču pati ģimene uzņemas to uzturēt par saviem līdzekļiem. Patlaban netiek apsvērta finansējuma piesaiste, bet šāds variants netiek izslēgts nākotnē.

Vaicāts par izsludināto atlīdzību ar vērtīgu izmeklēšanai informāciju, Kristaps Bunkus norādīja, ka atlīdzību izsludināja Bunkus advokātu birojs tūlīt pēc slepkavības, cerot, ka saņems lietderīgu informāciju. Nelaiķa brālis atzina, ka “nekas tik nozīmīgs, kas būtu veicinājis nozieguma atklāšanu,” nav saņemts.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar