Nepatiesu ziņu atsaukšana raidījuma “Nekā personīga” sižeta pārpublicēšanā

neka-personiga

Svētdienas vakarā TV3 raidījumā “Nekā Personīga” bija skatāms sižets par noslepkavotā advokāta Bunkus lietu, kura sižetu pārpublicējām arī mēs.

Esam saņēmuši no AS “LPB Bank” lūgumu atsaukt raidījuma “Nekā Personīga” sižetā un attiecīgi arī mūsu publikācijā minētās ziņas kā nepatiesas:

Raidījuma 34.minūte“[…] kriminālā autoritāte Vaļagins ar Uļmanam daļēji piederošās “Latvijas pasta bankas”, tagad “LPB bank”, palīdzību atmazgājis nelikumīgi iegūtu naudu”. 

Publikācija: „Krievijas portālā “mzk1.ru” nesen publicēta informācija, ka kriminālā autoritāte Vaļagins ar Uļmanam daļēji piederošās “Latvijas pasta bankas”, tagad “LPB bank” palīdzību atmazgājis nelikumīgi iegūtu naudu” (turpmāk – Ziņa Nr. 1);

Raidījuma 35.minūte “Viņš arī gadu pirms viņam liktenīgās dienas vērsās pie banku uzrauga, jo uzskatīja, ka “LBP bank” notiek naudas atmazgāšana. Bankai vēlāk uzlika 2 miljonu sodu.” 

Publikācija: “Uļmana un Bunkus intereses sadūrās vairākās lietās. Kā “Rego Trade” maksātnespējas administrators Bunkus atklāja, ka īsi pirms bankrota uzņēmums izsaimniekots. Viņš arī gadu pirms viņam liktenīgās dienas vērsās pie banku uzrauga, jo uzskatīja, ka “LBP bank” notiek naudas atmazgāšana. Bankai vēlāk uzlika 2 miljonu sodu” (turpmāk – Ziņa Nr. 2).

Ziņā Nr.1 paustā informācija neatbilst patiesībai, jo ne Bankas rīcībā, ne Raidījumā minētajā avotā nav ziņu par faktiem, kas liecinātu par to ka Raidījumā minētās personas būtu veikušas, vai mēģinātu veikt noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju Bankā.

Iepazīstoties ar Raidījuma avotā minēto informāciju, jau sākotnēji var secināt, ka tajā minētie fakti neatbilst patiesībai. Piemēram, avotā minēts, ka legalizācija bija plānota ar LPB Bank meitas uzņēmumu palīdzību: “[…]деньги от реализации должны были проведены и легализованы через дочерние компании LPB banka.”. Tomēr, ja sižeta veidotāji pārbaudītu publiski pieejamo informāciju, tad pavisam viegli konstatētu, ka Bankai nav un nav bijuši ne meitas uzņēmumi, ne filiāles.

Līdz ar to, veicot kvalitatīvu un atbildīgu žurnālistikas izmeklēšanu, šādi avoti būtu jāpakļauj kritiskai pārbaudei.

Banka uztur analoģisku argumentāciju arī par Ziņu Nr. 2, proti, fakti par M. Bunkus vēršanos Finanšu un kapitāla tirgus komisijā (turpmāk – Banku uzraugs) un Bankai uzliktais sods, nav savstarpēji saistīti notikumi. “

Vadoties no iepriekšminētā, Puaro.lv atsauc ziņu Nr.1 un ziņu Nr.2 pārpublicētajā “Nekā Personīga” sižetā Bunkus lietas izmeklēšanā pieļauta informācijas noplūde, kukuļošana un mēģinājumi ietekmēt lieciniekus, uzskata advokāta ģimene – Puaro.lv :

  1. AS “LPB Bank” darbībā ne Finanšu un kapitāla tirgus komisija, ne tiesībsargājošās iestādes nav konstatējušas noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas gadījumus, kas būtu saistīti ar 09.10.2022. raidījumā “Nekā personīga” minētajām personām. Raidījumā minētā informācija par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas gadījumiem AS “LPB Bank” ir nepatiesa;
  2. AS “LPB Bank” piemērotais Finanšu un kapitāla tirgus komisijas sods nav saistīts ar M. Bunkus iesniegumiem par M. Ulmanu vai MSIA “Rego Trade”.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Secinājums
Secinājums

Izrādās ka ir ļaudis, kas ātri un rezultatīvi var atrisināt jautājumus arī šajā portālā. Vienam otram ilggadējam portāla “varonim” ir ko pamācīties.

Aizkraukles burkas paziņojums
Aizkraukles burkas paziņojums

Mums vispār ar to nav nekāda sakara.

progresīvie deģenerāti
progresīvie deģenerāti

Latvijai nevajadzētu zāģēt zaru uz kura pati sēž

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Apmelo cienījamu organizāciju.