Ne tikai ļaunprātīga dedzināšana, bet arī naids un slepkavības mēģinājums – pret ukraiņu bēgļiem vērsts noziegums Zaubē

Zaube

Zaubes evaņģēliski luteriskā baznīca jau kopš aprīļa savas draudzes nama telpas ir nodevusi kuplai ukraiņu ģimenei, kas bēgot no kara šausmām ir atradusi patvērumu Latvijā, vēsta TV3 raidījums “Degpunktā”.

Īsi pirms pusnakts kāds pagaidām nezināms ļaundaris aizsprostoja mājas ieejas durvis, pieliekot tām priekšā lauzni, lai tās nevarētu atvērt. Un vēlāk jau tika pielaista uguns koka kāpnēm pie ēkas ieejas. Par laimi, ugunsgrēks pamanīts laikus, pretējā gadījumā 14. oktobra vakars varēja būt arī pēdējais, ko ģimene sagaidītu kopā. Par briesmīgo notikumu “Degpunktā” stāsta Aļona, kas pati ir šokā un nesaprašanā par to, kas ģimenei gribēja nodarīt ko tik ļaunu.

“Es kā ierasti liku bērnu gulēt. Mēs parasti atrodamies otrajā stāvā. Pirmajā mums ir virtuve. Šajā pusē guļu es, vīrs un mazākais bērns, bet otrajā pusē pārējie bērni. Bērnu pabaroju. Tas bija aptuveni 20 minūtes. Apmēram tā, jo pēc 45 minūtēm jau dega māja. Pabaroju. Pagatavoju putru. Ieslēdzu skatīties multfilmas. Aizvēru aizkarus, redzēju tikai, kā divi vīrieši paiet garām atkritumu kastēm. No šīs puses, uz to pusi. Nu, mums jau šeit daudzi cilvēki staigā. Nav jau slēgta teritorija. Tāpēc es arī tam nepievērsu uzmanību. Vīrs aizgāja gulēt. Es baroju. Bērni skatījās multfilmas. Tad atskrēja meita, un teica – mammu, mēs degam! Es uzreiz pamodināju vīru, sakot, ka mums ir ugunsgrēks. Pa logu paskatījāmies un redzējām, ka deg,” stāsta Aļona, kara bēgle no Ukrainas.

Ekrānuzņēmums no “Degpunkta”

“Sākām vērt durvis, bet tās kaut kā ļoti smagi vai pat nemaz nevērās. Tikai pēc tam sapratām, ka dzelzs gabals, kas šeit stāvēja, veicot izmeklēšanu, bija nolikts priekšā durvīm un no sitieniem pa durvīm tas bija nokritis malā, ļaujot mums tikt ārā,” stāsta Aļona.

Mājā sadūmojums jau bija jūtams, tāpēc ģimene evakuējās pa avārijas kāpnēm no otrā stāva. Ārā jau bija sanākuši vietējie ļaudis, kas pamanīja ugunsgrēku. Ģimene sagaidīja, kad liesmas nodzēsīs, un atrada drošu patvērumu pie māsas, kas dzīvo netālu.

Bijušais Zaubes evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Ojārs Evalds Bīriņš stāsta, viņa meitai zvanījuši no Zaubes un teikuši, ka deg draudzes nams. Kad viņš ieradies, liesmu tikpat kā vairs nebija, vien mazas uguntiņas apakšā.

Vietējie ir pārliecināti, ka tā nav bijusi tikai ļaunprātīga dedzināšana, bet arī naida izrādīšana un slepkavības mēģinājums. Par to liecināja arī nobloķētās durvis.

“Nācu pie ugunsdzēsējiem, ar mani kopā viens ugunsdzēsējs no mašīnas nāca, kad pienāca pie otra ugunsdzēsēja, bija neizpratnē, kur lauznis pazudis. Viņš atbildējis – nezinu, gan jau atradīsim,” stāsta bijušais Zaubes evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieks Ojārs Evalds Bīriņš.

Arī šā brīža draudzes priekšniece ir pārsteigta, jo ko tādu nav gaidījusi savā pagastā. Visi vietējie esot labvēlīgi noskaņoti un, uzzinot, ka draudzes telpas tiks nodotas Ukrainas bēgļu ģimenei, ar prieku pat palīdzējuši gan telpas pirms tam sakopt, gan apgādāt ar visu nepieciešamo.

Zaubes evaņģēliski luteriskās draudzes padomes priekšsēdētāja Sintija Bīriņa-Zeņķe pieļauj, ka tas ir agresijas akts pret Ukrainas civiliedzīvotājiem un slepkavības mēģinājums, kas prasīja iepriekšēju izpēti.

Aļona par notikušo ir uzrakstījusi iesniegumu policijā un cer, ka turpmāk varēs droši dzīvot savā pagaidu mājvietā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: TV3

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Dagamba
Dagamba

Trakākais būs tas, ja izrādīsies pašmāju apmātais. Policijai tas ir ātri un pārliecinoši jāatklāj.

ērce
ērce

Latvijā ir salasījušies vairāki krievnacisti. Drošības iestādēm tos būtu jāidentificē un stingri jāsoda, vai arī jāizraida no valsts.

Stienis
Stienis

Vai tiešām kāds vēl naivi tic, ka mūsu valstī ir policija? Vai kāds domā, ka tai struktūrai, kas sevi dēvē par policiju, rūp iedzīvotāju nelaimes? Viņiem līdz pat ministram un premjeram ir PILNĪGI PIE @IRSAS gan mēs, gan ukraiņi. Viņiem galvenais ir kalpot savam vēderam un burtam.