Naidā piekauts skolnieks ar Ukrainas karogu nav naida noziegums, lemj prokurors

Vīrietim, kurš piekāva skolnieku ar Ukrainas karogu ap pleciem, prokurors gatavo priekšrakstu par sodu – 200 stundām sabiedriski derīga darba, liecina Latvijas Televīzijas (LTV) rīcībā esošā informācija. Sitējs jaunietim ir samaksājis arī prasīto morālo kompensāciju.

Kā zināms, kāds vīrietis jaunietim, kurš Āgenskalnā atgriezās no koncerta ar Ukrainas karogu uz pleciem, pieprasīja noņemt “fašistisko lupatu” un iesita. Vēlāk vīrietis noslēpās un nomaskēja arī savu auto.

Valsts policijā notiek dienesta pārbaude par viņa dzīvesbiedres – policijas darbinieces – saistību ar notikušo uzbrukumu un pierādījumu slēpšanu.

Jaunieša aizstāvis – advokāts Egons Rusanovs LTV teica, ka pēc iepazīšanās ar šo priekšrakstu vērsīsies ar sūdzību Ģenerālprokuratūrā.

Viņa ieskatā tikai reāls cietumsods var atturēt citus no šādiem naida noziegumiem.

Sociālajā platformā “Facebook” advokāts Rusanovs raksta:

“Šodien ir 14. jūnijs. Šis datums komentārus neprasa. Sagadīšanās dēļ šodien Latvijas Avīze publicēja manu interviju ”Šādus noziegumus pašplūsmā atstāt nedrīkst”. Runa tajā skaitā bija arī par plaši zināmo uzbrukumu zēnam ar Ukrainas karogu. Tieši šodien no prokuratūras saņēmu paziņojumu, ka ir nonākts pie secinājuma, ka uzbrucējam V.L. nav nepieciešams piemērot sodu, kas ir saistīts ar brīvības atņemšanu. Skāde sabiedrības interesēm iemērīta ar 200 stundām sabiedriskā darba.

Sauss fakts. Šobrīd bez komentāriem. Bet noteikti būs… Vienīgi, kā var secināt no prokurora lēmuma, V.L., būdams nopratināts, protokolā esot “atvainojies cietušajam”. Atvainošanās kabineta klusumā cietušajam bez viņa klātbūtnes? Interesanti. Parasti tas notiek publiskā tiesas procesā. Klātienē vai vismaz ar vēstuli. Nu ko, kādi laiki, tādi tikumi. Nulles tolerance par excellence.

Tagad arī tamlīdzīgiem personāžiem amats rokā. Algoritms šāds: piekaut un pazemot, pēc tam kaut ko tukšumā nomurmulēt par atvainošanos – un dzīvo tālāk. Dzīve izdevusies. Līdz nākamajai reizei. Vai vismaz līdz “atbrīvotāju” atnākšanai. Tad varēs atvainošanos ar uzviju paņemt atpakaļ. Individuāli audzinošs un citus pamācošs gadījums. Kā teica Kurts Vonnegūts – “tā gadās”. Kāpēc pēdējos gadus es ar tādu riebumu skatos, kas notiek Latvijas politikā?

Piedodiet, ka kaisu sāli uz brūcēm! Tikko pamanīju, ka prokurora priekšrakstā par sodu norādīts, ka “huligāna” rīcībā neesot saskatāmi atbildību pastiprinoši apstākļi! Nopietni? Kā tas var būt? Krimināllikuma 48. pants 1. daļas 14. punkts – “noziedzīgs nodarījums izdarīts rasistisku, nacionālu, etnisku vai reliģisku motīvu dēļ”.

Vai naids pret “fašistiem-ukraiņiem” šeit nebija konstatējams? Nu tad varbūt lietu vajadzēja izmeklēt nedaudz ilgāk? Kāpēc bija vajadzīga šāda steiga? Visā. Apcietinājuma atcelšanā, lietas izmeklēšanā un beigu beigās nenosūtīšanā tiesai sprieduma taisīšanai. Prokuratūra uzņēmās tiesas lomu. Jā, likums to pieļauj. Bet vai tas bija īstais gadījums? Vai baidījās no atklāta tiesas procesa? Tas ir spļāviens sabiedrībai sejā.”

Kā zināms, piektdienas, 20. maija, vakarā Rīgā notika pasākums “Par atbrīvošanos no padomju mantojuma”, kurā pēc Valsts policijas aplēsēm bija pulcējušies aptuveni 5000 cilvēku.

Gājiena noslēgumā dalībnieki sapulcējās Sakuras dārzā Uzvaras parkā, kurā tika dziedātas dziesmas un teiktas runas. Pasākums noslēdzās ar pasākuma vadītāju uzrunām un skaļām ovācijām, noslēgumā dziedot “Saule, pērkons, Daugava”.

Vēlāk tika atklāts, ka pēc pasākuma kāds vīrietis uzbrucis jaunietim, kuram uz pleciem bija Ukrainas karogs. Vīrietis tika aizturēts, bet vēlāk viņu atbrīvoja.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv un “Facebook”

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


11
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Nikolajs
Nikolajs

Cik tālu prokuratūra tikusi ar Rinkeviča un Staķa lietu, par publisku Baltkrievijas karoga zaimošanu, tā nomaiņu pret opozīcijas teroristu baltsarkanbalto lupatu. Ja Latvijas amatpersonas var klaji izrādīt naidu un necieņu pret neatkarīgu valsti Baltkrieviju, tad ko gaidīt no parastiem mirstīgiem, katrs izrāda savu attieksmi pret valsti un tās atribūtiem. Ko prokuratūra teiktu, ja šis skolnieciņš būtu ietinies Krievijas karogā????????

ērce
ērce

Kāpēc tiek slēpti vārdi? Īpaši uzbrucēja vārds? Te es saožu Padomijas smaku. Un atvainošanās cietušajam kabineta klusumā, bez viņa klātbūtnes, nav nekāda atvainošanās. Kas notiek ar mūsu tiesu sistēmu?

Kurrwa!
Kurrwa!

Kapēc nepublisko prokuroru?

Piesis
Piesis

Šādu skarbu advokātu vajadzētu katram cietušajam. Lai iedomājamies kaut vienam cietušajam Lemberga lietā šādu advokātu. Ātri vien Lembergam un viņa demagogiem aizbāztu mutes, bezgalīgais tiesāšanās process sen jau būtu beidzies.

Stienis
Stienis

Tu kārtējo reizi neatšķir bumbierus no zirgāboliem.

Piesis
Piesis

Ko tad cietušie tev nodarījuši, ka negribi lai viņiem ir labi advokāti? Un par kādām “kārtējām reizēm” tu te murgo?

judofīliskais pussemīts levits
judofīliskais pussemīts levits

Naida noziegumi var būt tikai pret ebrejiem un izrēliešiem un dažos gadījumos pret pusebrejiem (komunistiem) un cionistiem (marksistiem-ļeņiniešiem)

Skolnieciņš
Skolnieciņš

Laikam Valsts policijas kabinetos sēž pa kādam rašistam. Tas ir skumji.
Ar cieņu, Skolnieciņš

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Nedrīkst sadusmot donorvalsti

Remi
Remi

Visa iekšlietu sistēma ir tik toleranta pret nacistiem. tāpēc, ka paši tur daudz strādā.

LIEMENIS
LIEMENIS

Dotajā situācijā ir publiski jāsauc vārdā gan utainais noziedznieks, gan viņa līdzgaitniece milicene, gan prokurors 200 stundenieks. Mums jāzina 5. kolonna. PIEPRASĀM.