Muižnieks: € 50 000 sods Tvnet var negatīvi ietekmēt mediju brīvību Latvijā

tvnet

Nesamērīgais Rīgas apgabaltiesas apelācijas instances spriedums strīdā starp Latvijas Nacionālo operu un baletu (LNOB) un portālu Tvnet var atstāt graujošu iespaidu uz mediju un runas brīvību Latvijā. Tā pavēstījis Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks.

Komisāra paziņojumā norādīts, ka Rīgas apgabaltiesas apelācijas instances spriedums piedzīt no SIA TV NET 50 tūkstošus eiro par “goda un cieņas aizskaršanu” viedokļa rakstā par LNOB var atstāt graujošu iespaidu uz mediju un runas brīvību Latvijā.

“Lai arī apelācijas spriedumā soda nauda ir tikusi samazināta, tā joprojām ir neproporcionāli augsta Latvijas kontekstā,” norāda komisārs.

Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs vērš uzmanību uz to, ka nepieciešamība atrast adekvātu balansu starp reputācijas aizsargāšanu un izteiksmes brīvību nav viegls uzdevums. “Ir svarīgi izvairīties no vārda brīvības apdraudēšanas. Lai to sasniegtu, [jautājumi] par apmelošanu un neslavas celšanu ir jāvērtē proporcionālo civilo sankciju ietvarā, kā to nosaka Eiropas Savienības tiesas judikatūra,” teikts Muižnieka paziņojumā.

Kā vēstīts, Rīgas apgabaltiesa šonedēļ apelācijas instancē daļēji apmierināja LNOB prasību pret portālu Tvnet.lv saistībā ar viedokļrakstu par telpu izīrēšanu Krutoja privāta pasākuma rīkošanai.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Eiropas Padomes cilvēktiesību komisāra Nila Muižnieka paziņojums

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Rasma
Rasma

Muižnieks jau nu īstais mācītājs!Jāsmejas!!!Pirms kādiem piecpadsmit gadiem izmisīgi latviešus mācīja kā jāmīl krievi.Pats mācījās krievu valodu un kādā teleraidījumā centās runāt ar tādu prasmi,ka pat krievu žurnālists nesaprata viņa teikto.Atbrauca latvietītis no Amerikas,centās visur ielīst (bez ziepēm),gribēja lielu amatu,bet Latvijā nekas īpašs nespīdēja.Toties tagad var lielīties un gudri mācīt visu Eiropu.Bieži kauns,ka runājam vienā valodā!

uuuuuuu
uuuuuuu

Tas ir šausmīgi, kas notiek mūsu tiesās. Jurisdika sagājusi sviestā un uzspiež savus murgainos kritērijus, pēc kuriem viedoklis ir jāierobežo un jāpauž tikai ar pamatu un samērīgumu, bet publicētais jāpierāda un jāpārbauda. Un jocīgi, ka pat Rožkalne šito pārbaudīšanu dungo. Kā tad pārbaudīsim? Rakstīsim 1500 ziņu trīs mēnešus un vāksim pierādījumu bāzi? Skaidrs, uz kurieni tas ripo — aizbāzt muti medijiem. Totāli visu kontrolēt.

Es pats
Es pats

Mēdiji nav nekāda patiesības ministrija. 99% gadījumu raksta to, par ko maksā. Nav skaidrs kāpēc rupekļiem un cita veida politiski/mafioziem ruporiem būtu piešķiramas kādas indulgences. Būs pamatota un pierādāma informācija- nebūs jautājumi. Un šis jautājums ir skatāms atsevišķi no Latvijas tiesu sistēmas “labumiem”.