Meroni atcelts no Lemberga kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas

Rīgas apgabaltiesa, skatot tā dēvēto Aivara Lemberga krimināllietu, atcēlusi Rūdolfu Meroni no kriminālprocesā arestētās mantas glabāšanas, zināms Latvijas Televīzijai.

Tiesa turpina skatīt krimināllietu, kurā apsūdzēti Lembergs, viņa dēls Anrijs Lembergs un uzņēmējs Ansis Sormulis.

Lemberga lietas tiesvedība ir iegājusi finiša taisnē. Ir izskanējusi apsūdzības debašu runa. Prokurori tiesas debatēs lūguši Lembergam piemērot astoņus gadus ilgu brīvības atņemšanu ar mantas konfiskāciju, kā arī naudas sodu 150 minimālo mēnešalgu apjomā jeb 64 500 eiro. Prokurori sāka debatēt pagājušā gada februārī un savu debašu runu noslēdza martā. Pēc tam savu nostāju tiesai skaidrot sāka Lemberga aizstāvība.

Rīgas apgabaltiesa iepriekš, jūnija izskaņā, uzdeva Lemberga advokātam Mārim Grudulim savā debašu runā nošķirt svarīgo un nesvarīgo, lai debates sadaļā par deviņiem Lembergam inkriminētajiem pārkāpumiem par izvairīšanos no deklarācijas sniegšanas varētu pabeigt līdz 7. septembrim. Advokāts arī saņēma piezīmi. Neskatoties uz to, aizstāvis debašu runas laikā turpināja atkārtot iepriekš teikto un runāt par apstākļiem, kam nav tieša sakara ar izskatāmo lietu. Tādēļ tiesa ierobežoja debašu ilgumu.

Prokuratūra apsūdz Lembergu par kukuļņemšanu sevišķi lielos apmēros, par noziedzīgi iegūtu finanšu līdzekļu un citas mantas legalizēšanu, par dienesta viltojumu, par piedalīšanos mantiskos darījumos, kuri viņam saistībā ar dienesta stāvokli bijuši aizliegti, kā arī par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu un citiem noziegumiem. Lietā apsūdzēts arī Lemberga dēls Anrijs Lembergs un Lemberga biznesa partneris Ansis Sormulis.

Lietā aptuveni 200 sējumos apvienoti divi kriminālprocesi, ko prokuratūra tiesai nodeva 2008. gada otrajā pusē. Rīgas apgabaltiesa šo lietu paplašinātā sastāvā no jauna sāka skatīt gandrīz pirms 11 gadiem, 2009. gada 20. augustā. Pagājušā gada jūnijā darbību Lemberga lietas izskatīšanā pameta viens no trīs advokātiem Raimonds Krastiņš.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vilks
Vilks

Beidzot. Prokurori nedaudz apjukuši.Drīz mainīs atkal apsūdzību,jo Meroni vairs nemaksās.Tā jau helikopterim degvielai nesanāk!

Jansone
Jansone

Neaizmitsti mantas inventarizāciju uztaisīt pie lietas nodošanas , runā , ka viss esot izzagts !

Reksis
Reksis

Nu tad jau Aivaram tādi kā svētki, arī čaklajiem iesniegumu rakstītājiem un parakstītājiem panākumu eiforijā kaut kas atkritīs.