Matīss nolēmis pamest “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītāja amatu

Anrijs Matīss

“Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs Anrijs Matīss otrdien, 5. martā Rīgas domes (RD) vadītājam Nilam Ušakovam (“Saskaņa”) gatavojas iesniegt atlūgumu. To Matīss paziņoja intervijā Latvijas Radio.

Savu lēmumu Matīss skaidroja ar atbalsta trūkumu pārmaiņām uzņēmumā no akcionāra – Rīgas domes puses. Matīss norādīja, ka “Rīgas satiksmei” nav jādomā tikai par to, kur dabūt naudu, bet arī par to, kā samazināt nepieciešamo dotāciju apjomu.

“Sākotnēji atbalsts bija liels. Tika gatavoti vērtējumi, atzinumi un auditi. [Kopš] Ušakova kungs nolēmis kandidēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, šis atbalsts ir zudis,” teica Matīss. Vaicāts par savu tālāko rīcību, Matīss atgādināja, ka ceturtdien un piektdien viņam bijušas garas sarunas ar RD priekšsēdētāju un tika panāktas vienošanās par veicamajiem darbiem. “Visticamāk, šādu lēmumu es pieņemšu šodien. Man ir sagatavots iesniegums, kuru šodien iesniegšu,” teica Matīss.

Viens no šādiem Rīgas domes atbalsta trūkuma piemēriem ir audita ziņojums, kurā ticis lūgts izvērtēt bijušās valdes atbildību par notikušo uzņēmumā. Tomēr ziņojums ticis nosūtīts atpakaļ uz uzņēmumu, liekot vērtēt to pašiem.

“Jautājumus nevar atrisināt tikai uzņēmums viens pats. Tur vajadzīga Rīgas domes departamentu un komiteju iesaiste. Ja tāda nav, tad es to nedarīšu [nevadīšu uzņēmumu]. Daudzi no lēmumiem nav uzņēmumu kompetencē, piemēram, tarifi, vai atlaižu kategorijas. Mēs esam tikai pārvadītāji. Vieni paši mēs pavilkt nevarēsim,” teica Matīss.

Savukārt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” Matīss teica, ka Rīgas dome nav vēlējusies strādāt pie [Valsts kontroles] ziņojumā atklāto trūkumu risināšanas, kā arī noslēgto līgumu pārskatīšana starp “Rīgas satiksmi” un citiem uzņēmumiem. Matīss uzsvēra, ka ir, piemēram, ar “Rīgas karti” noslēgti neizdevīgi līgumi, kas nodara zaudējumus uzņēmumam.

Iecelts jauns “Rīgas satiksmes” pagaidu vadītājs

Par pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” (RS) pagaidu vadītāju Anrija Matīsa vietā iecelts pagājušajā nedēļā uzņēmuma valdē apstiprinātais Ernests Saulītis no Rīgas domes Īpašumu departamenta, otrdien preses brīfingā paziņoja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Viņš sacīja, ka par Matīsa lēmumu atstāt RS valdes priekšsēdētāja amatu uzzinājis vienīgi no plašsaziņas līdzekļiem. Pēc mēra domām, Matīsa lēmums bijis ļoti emocionāls, un viņam to ir grūti komentēt.

RS darbība un problēmu risināšana tikšot turpināta saskaņā ar iepriekš, kopā ar Matīsu apstiprināto plānu.

Rīgas domes Īpašuma departaments šonedēļ izsludinās atklātu konkursu, lai izraudzītos kompāniju, kuras pienākums būs atlasīt jaunu RS valdi un padomi, pastāstīja Ušakovs.

Matīsa atkāpšanās un iespējamā Rīgas satiksmes maksātnespēja — Nils Ušakovs sniedz komentāru par aktualitātēm

Gepostet von Delfi.lv am Dienstag, 5. März 2019

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar