Maksātnespējas blēži ar sakariem Rasnača birojā

Maksātnespējas blēži

Maksātnespējas jomas sakārtošanu tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs sauc par vienu no sava darba prioritātēm. Taču ir aizdomas par interešu konflikta iespējamību paša ministra birojā, pirmdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Tas savukārt rada šaubas par tieslietu ministra spēju apkarot ļaunprātīgas maksātnespējas gadījumus.

Tieslietu ministra biroja vadītājas Līgas Ādamsones meita Aija Lamberte (bij. Ādamsone) ir Vladimiram Barinovam piederošās SIA Viesnīca Majori administratore. Tieši šīs viesnīcas maksātnespējas lietu valstij piederošā AS Reverta un vairākas vadošās Latvijas finanšu institūcijas – Swedbank, SEB banka, Norvik Banka un Danske Bank – savulaik nosauca par vienu no septiņiem skaļākajiem ļaunprātīgas maksātnespējas gadījumiem.

Savukārt tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, taujāts par iespējamu interešu konfliktu viņa ministra birojā vienā no skandalozākajām Latvijas maksātnespējas lietām, teic, ka viņam par to esot pirmā dzirdēšana.

«Majori ir klasisks gadījums, kas sastāv no trim komponentēm. Viens ir juridiskās adreses maiņa, lai dabūtu, iespējams, kādu vēlamu labvēlību tiesā, kas apstiprina ārpustiesas tiesiskās aizsardzības procesa (ĀTAP) pasākumu plānu, kuru izstrādā parādnieks. Otrs ir tā saucamie fiktīvie kreditori, kas, iespējams, ir arī šajā konkrētajā gadījumā. Trešais, ĀTAP plāna apstiprināšana tiesā, visticamāk, neiedziļinoties, vai plāns ir vai nav reāls, kreditori ir vai nav reāli,» laikrakstam DB savās pārdomās dalās AS Reverta pārstāvis, zvērināts advokāts Andis Pauniņš.

Lursoft datu bāzē laikraksts tiešām pamanīja dažas dīvainības, kuras varētu atbilst Revertas pārstāvja tā sauktā «klasiskā gadījuma» pazīmēm. SIA Viesnīca Majori ĀTAP pasākumu plāns ir izstrādāts 2010. gada 10. jūnijā, un tajā pašā datumā ir notikusi uzņēmuma juridiskās adreses maiņa no faktiskās atrašanās vietas Jomas ielā 29, Jūrmalā, uz kādu dzīvokli Ūnijas ielā, Rīgā. Tas, iespējams, darīts, lai panāktu piekritību tieši Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar