Maizīša datora zaglis notverts

SAB direktors Maizītis

Valsts policija ir identificējusi un jūnijā aizturējusi vīrieti, kurš maija sākumā apzadzis Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direktora Jāņa Maizīša dzīvokli, vēsta Latvijas Avīze.

Likumsargiem izdevies atrast arī nozagto datoru un atdot to īpašniekam. Tajā nav bijis klasificētas informācijas.

Par šo zādzību aizturēts 1979.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par mantisko noziegumu veikšanu. 8.jūnijā tiesa vīrietim kā drošības līdzekli noteikusi apcietinājumu. Par notikušo sākts kriminālprocess par zādzību, kas veikta, iekļūstot dzīvoklī vai citā telpā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu, naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez konfiskācijas.

Jau vēstījām, ka Maizīša īrētajā dzīvoklī Rīgā maijā notika ielaušanās un zagļi nozaguši datoru, kurā neesot atradusies klasificēta informācija. Maizītim nozagts viņa privātais dators un paņemti vēl pāris nebūtiski priekšmeti.

Maizītis Latvijas televīzijas raidījumam «Panorāma» stāstīja ka datorā atradušies tikai viņam piederošie “intelektuālā īpašuma raksti, ko esmu rakstījis kā pētnieks universitātē”.

Populārākie rakstiLasītāju viedokļi

avatar