Mācību iestādēs visā Latvijā saņemts vēstījums par apdraudējumu; vecāki satraukti, policija mierīga

skola

Vairākās mācību iestādēs visā Latvijā šodien saņemts identisks e-pasts par iespējamiem drošības riskiem, informē Valsts policija.

Šāda veida e-pasti Valsts policijas redzes lokā nonākuši arī iepriekš, kad dažādām iestādēm, pat simtiem adrešu, ticis sūtīts identisks teksts, līdzīgi kā šoreiz. Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums.

Policijas rīcībā esošā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam.

Attēls: portāls “Par drošību”

“Labdien, esmu Dmitrijs Harlamovs, teroristiskā grupējuma īpašnieks. Vēlos paziņot, ka mani līdzgaitnieki jūsu skolā ir ievietojuši dažus sprāgstošus priekšmetus. Pagājušajā gadā neizdevās jūs uzspridzināt, jo paspējāt veikt evakuāciju, tāpēc vairs nebija interesanti. Arī šoreiz noteikumus neizvirzīšu, tāpēc, ka jums uz tiem ir “uzspļaut”. Vienkārši paskatīsimies uz daudz asinīm un cietušajiem. Es nogalināšu jūs un jūsu bērnus. Detonācija plkst.12:00”

Skolas nekavējoties uzsākušas skolēnu evakuāciju.

VP paziņojusi, ka veic parastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību. Valsts policija šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros.

Valsts policija atgādina, ka par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu paredzēta kriminālatbildība.

❗❗❗ Vairākās Latvijas skolās, tai skaitā Olaines 1. un 2.vidusskolās, ir saņemta informācija par potenciālu…

Posted by Olaines novada pašvaldība on Otrdiena, 2023. gada 10. Oktobris

❗️Rēzeknē no skolām tiek evakuēti skolēni un darbinieki. Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības Izglītības pārvalde

Posted by Rēzekne on Otrdiena, 2023. gada 10. Oktobris

Ģenerēti dažādi e-pasti un IP adreses

VP informēja, ka šāda veida e-pasti policijas redzeslokā nonākuši arī iepriekš, kad dažādām iestādēm, pat simtiem adrešu, ticis sūtīts identisks teksts, līdzīgi kā šoreiz. “Valsts policijā šādos gadījumos ir izstrādāti precīzi rīcības algoritmi, kuros skaidri definēta rīcība un riska līmeņa novērtējums,” norādīja VP.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks Latvijas Radio skaidroja, ka redzams, ka sūtītājs ir ģenerējis dažādas e-pasta adreses, bet visi gadījumi ir saistīti.

“Virtuālajā tīmeklī, izmantojot dažādus slēpšanās paņēmienus, tiek veidotas IP adreses, veidoti e-pasti,” pastāstīja Ruks, atklājot, ka novērojama arī saikne ar jau iepriekš konstatētiem līdzīgiem draudu e-pastu gadījumiem. Jau vakar līdzīgi e-pasti nosūtīti arī 10 tiesām Latvijā. Šo e-pastu mērķis ir destabilizēt sabiedrību un to satraukt, tomēr to saistību ar Krieviju Ruks pagaidām apstiprināt nevarēja.

Ruks pieļauj, ka noziedzīgajās darbībās varētu būt iesaistīts viens vai vairāki cilvēki. “Mūsu mērķis ir fiziski tikt uz pēdām šim cilvēkam un tad attiecīgi pret viņu vērsties ar visu iespējamo likumu bardzību,” norādīja Ruks.

Policijas rīcībā esošā informācija saistībā ar šo gadījumu liecina, ka e-pasti apzināti izsūtīti no viena adresāta un, izvērtējot visus apstākļus, šie ir vērtējami kā zema riska līmeņa draudi un iedzīvotājiem nav pamata satraukumam.

Uzsākts kriminālprocess

VP šobrīd veic ierastās drošības pārbaudes mācību iestādēs un ir saziņā ar skolu personālu par nepieciešamo rīcību. VP darbiniekiem šobrīd dots uzdevums apsekot skolas, kuras saņēmušas draudu e-pastu.

Lēmumu skolā veikt evakuāciju šajā gadījumā pieņēmusi skolu vadība, jo VP nav noteicis to darīt, norādīja Ruks, vienlaikus atgādinot, ka skolām par jebkuru aizdomīgu situāciju nekavējoties ir jāinformē VP.

“300 skolas mēs fiziski centimetru pēc centimetra pārmeklēt nevaram, bet tāpēc izstrādāti algoritmi par risku līmeni, ko šobrīd vērtējam kā zemu,” skaidroja Ruks.

VP šos gadījumus vērtēs kriminālprocesa ietvaros, pie tā strādās VP Kibernoziegumu apkarošanas pārvalde, norādīja Ruks.

“Atgādinām, ka par apzināti nepatiesa paziņojuma par sprāgstošas, indīgas, radioaktīvas vai bakterioloģiskas vielas vai materiālu, vai spridzināmās ietaises ievietošanu vai novietošanu paredzēta kriminālatbildība,” norādīja VP.

Avots: VP mājaslapa

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
krievu cūkas
krievu cūkas

Karot neprot, bet propagandu dzīt gan.

Pelēns
Pelēns

Aobrīnojama iem kazlēna policijas bezatbildība! Visu pārmeklēt nevaram, tāpēc cerēsim uz labāko. Sviests. Riski mazi… kas ir mazs risks šādā situācijā: ka kkas reāls būs tukai vienā skolā no 300?

viltusdmitrijs
viltusdmitrijs

Nevajag šādām muļķībām vispār pievērst uzmanību.

nīlzirgs
nīlzirgs

Ja būtu šāda ziņa piesūtīta IZM, tad varētu pat priecāties, bet par skolām ir jāraizējas kamēr terorists nav notverts.

Pateicīgā latvāņu tauta
Pateicīgā latvāņu tauta

Ko prokrieviskais aizsardzības ministrs teiks ? Vai smaidīs tikai kā parasti

Lamata
Lamata

Nekomentēs slimu cilvēku murgus.