Levits apžēlojis par grautiņiem Vecrīgā notiesāto Bērziņu

Ansis Ataols Bērziņš

Valsts prezidents Egils Levits, atsaucies uz Vecrīgas grautiņos notiesātā Anša Ataola Bērziņa advokāta apžēlošanas lūgumu un nolēmis to apmierināt, noņemot Bērziņa sodāmību.

Par to pavēstījis apžēlotais savā lapā “Facebook”.

Septembrī Jānis iesniedza šo lūgumu, vakar E. Levits to ir apmierinājis. „Sodāmības dzēšana … simboliski parādītu, ka…

Gepostet von Ansis Ataols Bērziņš am Mittwoch, 11. Dezember 2019

Bērziņš iepriekš divas reizes bija lūdzis apžēlošanu iepriekšējam prezidentam Raimondam Vējonim, taču šie lūgumi tika noraidīti. Savukārt 10. decembrī Levits apmierināja divus apžēlošanas lūgumu, tostarp Bērziņa.

Kā zināms, Bērziņš pērn 30. novembrī tika atbrīvots no ieslodzījuma vietas, jo bija izcietis viņam piespriesto brīvības atņemšanu uz gadu un astoņiem mēnešiem, kurā ieskaitīts arī nebrīvē pavadītais laiks Čehijas cietumā.

Bērziņam par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos sākotnēji bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Tiesa Bērziņam piemēroja arī Valsts probācijas dienesta (VPD) uzraudzību, tomēr viņš to nepildīja un VPD neieradās, kā rezultātā tiesa mainīja savu lēmumu un nosacītu cietumsodu aizstāja jau ar reālu brīvības atņemšanu.

Šajā brīdī Bērziņš pameta Latviju, lai, kā viņš teica, dotos “politiskajā trimdā”. Šādos apstākļos Bērziņš 2016. gada sākumā tika izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā, kas izdeva viņu Latvijai.

Rīgas apgabaltiesa iepriekš nolēma atstāt negrozītu Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesas jūlija lēmumu, ar kuru tika noraidīts Bērziņa lūgums par pirmstermiņa atbrīvošanu.

Kā jau būsit ievērojuši, portālā Puaro.lv ir jauna sadaļa “WHO IS WHO”, kur esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt arī šajā publikācijā minēto tautas kalpu izglītību, parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, “partiju tūrismu” un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook ,Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
jajā
jajā

Kas tovakar bija Vecrīgā diezgan skaidri atcerēsies, ka tā bija naidīgas varas veikta nemieru specoperācija, kurā piedalījās ar krimināli elementi, īpaši darbības saistītas ar kārtības sargu savainošana un īpašuma demolēšana. Nedomāju, ka vajadzēja attaisnot par dalību šādā noziegumā, bet nu pilnīgi noteikti nevajadzēja noņemt sodāmību, IMHO.