Lembergu draudēts nogalināt

Lembergs

Gaišā dienas laikā Rīgā, netālu no Brīvības pieminekļa, Ventspils mēram Aivaram Lembergam 2006. gada vasarā izteikti draudi atņemt dzīvību, ja viņš neatbalstīs lielo Ventspils uzņēmumu nonākšanu ietekmīgu personu kontrolē, liecina Rīgas apgabaltiesā tā dēvētajā Lemberga krimināllietā pārlapotie materiāli.

Līdz šim plašākai sabiedrībai nebija zināms par politiķim izteiktajiem draudiem, kuri pieminēti Lemberga krimināllietā iešūtā Valsts policijas Organizētās noziedzības pārvaldes iesniegumā Ģenerālprokuratūrai.

Dokumentā norādīts, ka 2006. gada 18. septembrī uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 132. panta «par iespējamo Aivara Lemberga slepkavību un par draudiem Aivaram Lembergam izdarīt slepkavību vai nodarīt smagu miesas bojājumu, kas notika 2006. gada jūnija sākumā Rīgā, Brīvības ielā netālu no Brīvības pieminekļa».

Valsts policijas iesniegums datēts ar 2007. gada 9. jūniju. Tai laikā A. Lembergs atradās apcietinājumā Matīsa cietumā. Nekādi citi dokumenti, kuri atspoguļotu papildu detaļas par šī kriminālprocesa virzību un rezultātiem, t.s. Lemberga procesā sešu gadu laikā Rīgas apgabaltiesā vēl nav izgaismojušies.

Atbildot uz Neatkarīgās jautājumiem, pats A. Lembergs atminējās, ka tiešām 2006. gada vasarā saņēmis pavisam reālus draudus, par ko uzsākts kriminālprocess, bet nepilnu gadu vēlāk, kad viņš nonācis apcietinājumā, pastāvējušas reālas bažas par šo draudu īstenošanu: «Pie manis Rīgā, centrā, piegāja persona un izteica reālus draudus. Draudu mērķis – lai es nepretojos tam, ka visus jautājumus par tādām kompānijām kā Ventbunkers, Kālija parks, Latvijas Naftas tranzīts noteiks Stepanovs, Berķis, Skoks un Ševcovs. Tai laikā jau zināju, bet izmeklēšanai to neminēju, ka Latvijā manai slepkavībai tiek meklēts pasūtījuma izpildītājs. Tas bija galvenais iemesls, kādēļ es vērsos policijā. Bet, kā jau tādos gadījumos mēdz būt, neviens par vainīgo nepieteicās. Cik zinu, tad izmeklēšana beidzās bez rezultātiem.»

No Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes Kurzemes reģionālās nodaļas Neatkarīgā saņēma atbildi, ka kriminālprocess par draudiem Lembergam izbeigts jau 2007. gada 20. septembrī «noziedzīga nodarījuma sastāva trūkuma dēļ».

A. Lembergs atklāja, ka vēlme panākt vadošo Ventspils uzņēmumu nonākšanu ietekmīgu ļaužu rokās varētu būt bijis tikai formālais iemesls draudu izteikšanai. Viņš neizslēdza citu versiju – viņa psiholoģisko ietekmēšanu, lai panāktu no viņa nepieciešamās liecības politiķu nomelnošanai: «Šos draudus es saistīju arī ar prokuratūru un prokuroru Andi Mežsargu. Viens no skaidrojumiem, kādēļ tiesa 2007. gada martā mani ielika cietumā – cietumā ir vieglāk izdarīt slepkavību. Tādēļ, jau esot cietumā, rakstīju iesniegumu, lai mani neliek kopējā kamerā. Mans lūgums tika apmierināts, taču es nezinu, vai uz cietuma vadību tika izdarīts kāds spiediens, lai manos lūgumos neieklausītos. Mājiens no Mežsarga bija tāds, ka, ja es pateikšu – vienalga, tas atbilst patiesībai vai nē – ka vadošajiem Latvijas politiķiem ir dota nauda un viņi to ir pieņēmuši, tad visas kriminālvajāšanas pret mani tiks izbeigtas. Es uzskatīju, ka tādā veidā ļaut izrēķināties ar Latvijas politisko eliti – partiju Latvijas ceļš, TB/LNNK, ZZS, Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas politiķiem – nav pieļaujami un arī šādi meli man nav pieņemami. Protams, ja jāizvēlas starp cietumu un apmelošanu, vieni, kā, piemēram, Vladimirs Krastiņš un vēl daudzi citi, izvēlētos apmelot līdzcilvēkus. Apmelotājiem tagad nav nekādu problēmu, bet mani jau deviņus gadus vazā pa tiesām. Esmu iztiesājies neskaitāmās tiesvedībās, un vēl kādas desmit stāv priekšā saistībā ar prokuratūrā uzsāktajiem kriminālprocesiem.»

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Maria Leydi
Maria Leydi

Laipni lūdzam: AIZDEVUMS STARP NOPIETNIEM INDIVIDUĀLIEM UN GODĪGĀM
Kredīta piedāvājums starp privātpersonām ātrais ātrais kredīts, lai izbeigtu jūsu rūpes mazāk nekā 72 stundu laikā. Jums ir aizliegta jūsu banka, un visi jūsu mēģinājumi citās un citās finanšu iestādēs līdz šim neko nedeva jūsu slikto kredītu vai citu dēļ. neuztraucieties, sazinieties ar mani, un mazāk nekā 72 stundu laikā ar saprātīgu likmi 2% gadā, un par jums piemēroto atmaksas laiku es jums izsniedzu aizdevumu, kas ietaupīs jūsu dzīvību. Lūdzu, sazinieties ar mani pa e-pastu: [email protected]