Lemberga lietā arestētās mantas pārvaldīšanai pieteikušies četri pretendenti

Lembergs

Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) izsludinātajā iepirkumā par Ventspils mēra Aivara Lemberga lietā arestētās mantas pārvaldīšanu un novērtēšanu pieteikušies četri pretendenti, liecina dokumenti Elektronisko iepirkumu sistēmā.

NVA pagājušā gada decembra beigās izsludinājusi iepirkumu “Par finanšu instrumentu un tiesību pārvaldību, novērtēšanu, mantas nodošanu glabāšanā un glabāšanu”. Piedāvājumu iesniegšanas termiņš bija februāra vidus.

NVA saņēmusi piedāvājumus no AS “BDO Latvia”, SIA “”Ernst & Young Baltic”, AS “KPMG Baltics AS” un advokātu biroja “Vilgerts”.

Izvēlētā iepirkuma procedūra ir konkursa dialogs. Tā ir procedūra, kurā visi ieinteresētie piegādātāji var pieprasīt tiesības piedalīties, bet piedāvājumus var iesniegt tikai tie kandidāti, ko pasūtītājs uzaicina.

Šādu procedūru piemēro, kad nav iespējams iegūt pasūtītāja vajadzībām atbilstošu piedāvājumu atklātā vai slēgtā konkursā, un kuras mērķis ir sarunās ar atlasītajiem kandidātiem noteikt un raksturot līdzekļus, kas vislabāk piemēroti pasūtītāja vajadzību apmierināšanai;

NVA patlaban nodarbojas ar piedāvājumu prasību vērtēšanu.

Publiski pieejamie iepirkuma dokumenti liecina, ka saskaņā ar pakalpojuma izpildes nosacījumiem, pakalpojuma sniedzējs nodrošina iepirkuma priekšmetā ietilpstošo aktīvu un no tiem izrietošo tiesību un saistību pārņemšanu.

Tāpat pakalpojuma sniedzējs nodrošina pārņemamo un pārņemto aktīvu un no tiem izrietošo tiesību un saistību novērtēšanu, kā arī nodrošina pārņemto aktīvu un no tiem izrietošo tiesību un saistību drošu glabāšanu.

Iepirkuma uzvarētājam būs jānodrošina iepirkuma priekšmetā ietilpstošo aktīvu un no tiem izrietošo tiesību un saistību pārvaldīšana.

Paredzamais pakalpojuma līguma darbības termiņš – līdz pasūtītāja paziņojumam, bet ne ilgāk par pieciem gadiem.

Tehniskais piedāvājums paredz, ka vērtspapīru, finanšu instrumentu un tiesību pārvaldībai ir jābūt racionālai un ekonomiski pamatotai, ņemot vērā, ka subjekti, ar kuriem saistīti aktīvi un no tiem izrietošās tiesības un saistības, reģistrēti dažādās jurisdikcijās, proti, Britu Virdžīnu salās, Lihtenšteinā, Lielbritānijā, Bahamu salās; Nīderlandes Antiļu salās, Nīderlandē un Šveicē.

Kā zināms, Rīgas apgabaltiesa 22. februārī Ventspils domes priekšsēdētājam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un 20 000 eiro sodu. Ja nākamās tiesu instances nemainīs šādu spriedumu, Lembergam tiks konfiscēti īpašumi, uzņēmumu kapitāldaļas, automašīnas, naudas līdzekļi un citas mantas miljoniem eiro vērtībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
kalašnikovs
kalašnikovs

Bordān! Vai latvāmijā ir profesionāli tiesneši? Manuprāt ir tikai saimniekam roku laizoši klerki!