Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta direktore būs Iveta Elksne

Iveta Elksne

Konkursā uz Latvijas Televīzijas Ziņu dienesta direktora amatu uzvarējusi vairuma darbinieku atbalstītā kandidāte – LTV žurnāliste Iveta Elksne.

Savukārt viņas konkurentiem no laikraksta Diena vecās komandas un proamerikāniskā žurnāla IR jeb tā dēvētajiem sorosistiem ietekmi sabiedriskajā medijā neizdevās vairot. Jāatgādina, ka arī televīzijas valdē viņiem savu cilvēku – Ir galvenās redaktores vīru Rolandu Tjarvi – ielikt neizdevās, raksta Imants Vīksne laikrakstā NRA.

Darbabiedri par kolēģes panākumu ir priecīgi – žurnāliste Madara Līcīte atzīst: «Iveta Elksne bija mūsu kandidāts. Viņa ir cilvēks, kas nelieksies un nepakļausies viedokļiem tviterī.» Priecīga ir arī jaunā Ziņu dienesta direktore, kurai kolēģu uzticība jau pati par sevi bijusi balva.

Internetā uzreiz pēc jaunuma parādīšanās patiešām netrūka skābu tvītu, ka Elksne ir pārāk uzbrūkoša, pārāk neuzbrūkoša vai pārāk nepareizi uzbrūkoša. Atgādināts arī, ka viņa savulaik sniegusi mediju treniņus, mācot atbildēt uz žurnālistu jautājumiem politiķus un uzņēmējus, un precējusies ar ekspolitiķa Ainara Šlesera bijušo padomnieku Ģirtu Dripi. Savukārt mediju iekšējās peripetijās apgaismota publika no pretējās nometnes līksmoja, ka televīzijas ziņas izdevies nosargāt no sorosistu propagandas darbiniekiem.

Konkurss uz šo amatu bija slēgts, un arī tagad Latvijas Televīzija rezultātu komentē lakoniski.

Paziņojumā teikts: «2. kārtā pretendentiem bija jāsagatavo savs redzējums par LTV Ziņu dienesta attīstību, atbildot uz jautājumiem par šābrīža tendencēm televīzijas žurnālistikā un ziņu formātos, formu dažādošanu ziņu raidījumos un ziņu lomu sabiedriskajā televīzijā. Komisija uzklausīja kandidātus par šīm tēmām un secināja, ka Ivetas Elksnes redzējums par LTV Ziņu dienesta mērķiem un uzdevumiem, kā arī atbildes uz minētajiem jautājumiem vispārliecinošāk atbilst konkursa nolikuma kritērijiem.»

Aģentūra LETA ziņo, ka I. Elksne, stājoties jaunajā amatā, atgriežas no dekrēta atvaļinājuma pēc otrā bērna piedzimšanas. Kad tieši viņa sāks strādāt, vēl nav zināms. Taču skaidrs, ka viņas galvenie darba uzdevumi tuvākajā laikā būs saistīti ar pašvaldību vēlēšanu procesu.

Tieši tāpēc arī politiskajās aprindās ir tik liela interese par sabiedriskās televīzijas ziņu dienesta vadītāja personību. No šīs pozīcijas lielā mērā var ietekmēt vēlēšanu iznākumu, piemēram, vienas partijas aktualitātes stāstot, citas – noklusējot vai otrādi.

Jāatgādina, kopumā konkursā uz šo amatu piedalījās 11 pretendentu, bet finālā I. Elksne konkurēja ar žurnāla Ir redaktori Anitu Braunu, bijušo laikraksta Diena darbinieci Vikiju Valdmani Rozenbergu un Latvijas Universitātes mācībspēku Olgu Proskurovu. Jau pirmajā kārtā tika atsijāts vēl viens Dienas aizgājējs Guntis Bojārs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar