Latvijas specdienesti izvairīgi komentē ASV izlūkdienestu ziņojumu par Krievijas daudzmiljonu maksājumiem ārzemju partijām un kandidātiem

Latvijas specdienesti un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) izvairīgi komentē ASV izlūkdienestu izvērtējumu par to, ka Krievija ietekmes pastiprināšanai ārzemju partijām un kandidātiem vairāk nekā 20 valstīs slepus piešķīrusi vismaz 300 miljonus dolāru.

Aģentūra LETA Satversmes aizsardzības birojā (SAB), Valsts drošības dienestā (VDD) un KNAB interesējās, vai iestādes ar šādu ziņojumu ir iepazinušās un vai tur varētu būt minēta arī Latvija.

KNAB rīcībā neesot šāda ziņojuma. Ja iestāde saņems pilnu ziņojuma tekstu, tā iepazīsies ar tā saturu. Pēc iepazīšanās ar to, iestāde varēšot lemt par turpmāko rīcību.

VDD norādīja, ka dienests pastāvīgi sadarbojoties ar ārvalstu partnerdienestiem, apmainoties ar aktuālo informāciju par iespējamiem riskiem un apdraudējumiem. Vienlaikus informācija par valsts drošības iestāžu sadarbību ar ārvalstu speciālajiem dienestiem ir aizsargājama.

Arī SAB nekomentēja savu saziņu ar partnerdienestiem, bet norādīja, ka ja biroja rīcībā nonāk informācija par minētajām tēmām, SAB informē Nacionālās drošības padomes locekļus.

Kā zināms, Krievija kopš 2014.gada ietekmes pastiprināšanai ārzemju partijām un kandidātiem vairāk nekā 20 valstīs slepus piešķīrusi vismaz 300 miljonus dolāru, liecina ASV izlūkdienestu izvērtējuma aplēses.

ASV izlūkdienesti uzskata, “ka šie ir minimālie skaitļi un Krievija, visticamāk, slepus pārskaitījusi vēl arī citu finansējumu, kas palicis nepamanīts”, norādīja augsta ranga administrācijas amatpersona.

Informāciju par konkrētām valstīm ASV izlūkdienesti nav atslepenojuši.

ASV prezidenta Džo Baidena administrācija pieprasījusi veikt šādu izvērtējumu pēc Krievijas 24.februāra iebrukuma Ukrainā.

ASV diplomāti dalījušies ar konstatēto ar valdībām vairāk nekā 100 valstīs.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: leta

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Vāciets
Vāciets

Kāpēc specdienesti vispār kaut ko komentē???
Un kam?
Vai muļķu zemē nesaprot, ko nozīmē informācija?

Bāka
Bāka

Nu ko te pārmest– priekšvēlēšanu laikā te ciatas vārnas ķerks, ka papildus reklāma,ja saks te šķetināt kā naudiņa atrady=usi dziļas kabatas Nav jau kā vācijā, kur 10 gadus zaļos uzturēja gazproms un dabūja se v vēlamu valdīmu. Ar to makaronu jau arī nav labāk

Jenotība
Jenotība

Man ir paziņas kam mājās vēl ir televizors un kas fano par Kariņu un vienotību. Tie paši arī vaino krievus ka tie samaksājuši kukuļus, lai Latvijā TEC darbotos ar gāzi, lai neuzbūvētu gāzes termināli, lai būtu atkarība no Rus. Par kukuļiem neko nezinu, bet man savukārt pretī rodas jautājums, kas tad viņuprāt šeit ņēma tos kukuļus? Sētniekam jau nav jēgas dot kukuli, tas neko neizlemj, tātad jādod kādam valdībā. Un kas tad ir bijis pie varas pēdējos 20 gadus? – Vienotība. Bet cilvēki jau nepamana, ka paši nonāk pretrunās ar sevi, nespēj saskatīt cēloņus un sekas. Un skatoties televizoru, katrā… lasīt vēl »

Zaļzemnieki
Zaļzemnieki

Pie varas šajos 20 gados jau bija arī ZZS. Viņu neoficiālajam fīreram jau gan vienmēr ir bijusi vilkme uz Krievijas pusi. Pie tam abpusēja.