Latvija ECT zaudē vēl sešas lietas par lietu neizskatīšanu saprātīgos termiņos

ECT

Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) trīs tiesnešu komiteja 2017. gada 8. jūnijā pasludināja spriedumu lietās Silkāne un Gordjušina pret LatvijuAšmanis, Ašmane un Ašmane pret LatvijuRubīne pret Latviju, Klēģere pret LatvijuŠutova pret Latviju un Romanovs pret Latviju, atzīstot, ka ir pārkāptas iesniedzēju tiesības uz lietas izskatīšanu saprātīgā termiņā, ko garantē Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas (Konvencija) 6. panta 1. punkts.

Tiesa atzīmēja, ka tiesvedības ilgums ir vērtējams, ņemot vērā katras lietas konkrētos apstākļus sasaistē ar vairākiem kritērijiem: lietas sarežģītību, iesniedzēju un valsts iestāžu rīcību tiesvedības laikā, kā arī izskatāmās lietas nozīmīgumu iesniedzējiem. Atsaucoties uz spriedumu lietā Veiss pret Latviju, kurā Tiesas konstatētā pārkāpuma iemesls bija līdzīgs izskatāmajām lietām, Tiesa, nesniedzot savu vērtējumu par lietu faktiem, secināja, ka arī šajās lietās procesa ilgums ir bijis pārmērīgs un tādēļ ir pārkāpts Konvencijas 6. panta 1. punkts.

Tiesas trīs tiesnešu komitejas spriedums ir galīgs un nepārsūdzams.

Lietā Silkāne un Gordjušina pret Latviju Tiesa piesprieda iesniedzējām kompensāciju par morālo kaitējumu 3 000 EUR apmērā. Kopējais tiesvedības ilgums šajā lietā bija 8 gadi, 11 mēneši un 11 dienas.

Lietā Ašmanis, Ašmane un Ašmane pret Latviju Tiesa piesprieda iesniedzējiem kompensāciju par morālo kaitējumu 10 000 EUR apmērā. Kopējais tiesvedības ilgums šajā lietā bija 12 gadi, 10 mēneši un 16 dienas.

Lietā Šutova pret Latviju Tiesa piesprieda iesniedzējai kompensāciju par morālo kaitējumu 3 000 EUR apmērā. Kopējais tiesvedības ilgums šajā lietā bija 9 gadi, 4 mēneši un 3 dienas.

Lietā Rubīne pret Latviju Tiesa piesprieda iesniedzējai kompensāciju par morālo kaitējumu 1 500 EUR apmērā. Kopējais tiesvedības ilgums šajā lietā bija 7 gadi, 1 mēnesis un 1 diena.

Lietā Klēģere pret Latviju Tiesa piesprieda iesniedzējai kompensāciju par morālo kaitējumu 1 000 EUR apmērā. Kopējais tiesvedības ilgums šajā lietā bija 5 gadi, 11 mēneši un 21 diena.

Lietā Romanovs pret Latviju Tiesa piesprieda iesniedzējam kompensāciju par morālo kaitējumu 1 000 EUR apmērā. Kopējais tiesvedības ilgums šajā lietā bija 6 gadi, 1 mēnesis un 10 dienas.

Pilns 2017. gada 8. jūnijā pasludinātā Tiesas sprieduma teksts angļu valodā ir pieejams Tiesas tiešsaistes vietnē. Lai atrastu spriedumu, Tiesas datu bāzes izvērstās meklēšanas sadaļā (ADVANCED SEARCH) jāievada iesniegumu numuri (70890/13, 71499/13, 24333/14, 35916/14, 64203/14 un 16590/15).

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Republikas Ārlietu ministrijas paziņojums presei  

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar