Latvijā bēdīgi slavenajam Rudolfam Meroni nāksies skaidroties ar VID

Meroni

Latvijā bēdīgi slavenajam Šveices advokātam Rudolfam Meroni nāksies skaidroties ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID), vēsta laikraksts Diena.

Par Meroni aktivitātēm ieinteresējies arī kādas Latvijai draudzīgas valsts drošības dienests, liecina laikraksta Diena rīcībā nonākusi informācija.

Neraugoties uz visai pielaidīgo Ģenerālprokuratūras attieksmi pret dažādu personu daudzajiem iesniegumiem, kuros minētas Meroni nelikumības, rīkojoties ar viņam Ģenerālprokuratūras savulaik uzticēto tā dēvētās Lemberga krimināllietas ietvaros arestēto mantu, vismaz neliels progress šajā jautājumā noticis. VID ierosināta resoriskā pārbaude par a/s Latvijas kuģniecība akcionāra Imanta Liepiņa iesniegumu Ģenerālprokuratūrai “Par iespējamiem krimināliem pārkāpumiem, kurus paveicis Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, un to rezultātā nodarītu būtisku materiālo kaitējumu Latvijas valstij.

Kā Dienai norāda Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers, prokuratūra šo iesniegumu pārsūtījusi VID “pārbaudes organizēšanai pēc piekritības”. Patlaban VID nesniedz plašāku informāciju par konkrēto lietu, atsaucoties uz tiesību normām, kas iestādei neļaujot sniegt nekādus komentārus, kas saistīti ar konkrētiem nodokļu maksātājiem. Taču sniegts apstiprinājums, ka šāda lieta VID lietvedībā ir.

Tostarp uzticami avoti laikrakstu informējuši, ka Meroni “biznesa aktivitātes” ir ieinteresējušas kādas Latvijai draudzīgas valsts tiesībsargus, kas savas kompetences ietvaros pēta, vai tās nav pretrunā ar šīs valsts likumiem.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Diena.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
.,,,
.,,,

Viņš ir tikpat bēdīgi slavens kā Aivariņš. :D