Ķuzis policijas 95.gadadienā sola Zolitūdes traģēdijas lietu novest līdz taisnīgam noregulējumam

Ints Ķuzis

Valsts policija (VP) izdarīs visu, lai Zolitūdes traģēdijas krimināllietu kopā ar Ģenerālprokuratūru novestu līdz tiesiski taisnīgam noregulējumam un katra vainīgā persona saņemtu sodu atbilstoši likumam, svinīgā sanāksmē par godu policijas 95.gadadienai uzsvēra VP priekšnieks Ints Ķuzis.

Savā uzrunā Ķuzis atgādināja, kā attīstījusies Valsts policija, kura šobrīd pārtapusi par mūsdienīgu profesionālu dienestu.

Sanāksmi apmeklēja arī demisionējušais premjers Valdis Dombrovskis (V), kurš uzsvēra, ka pēc krīzes atalgojums policistiem ir pakāpeniski kāpināts un lielu lomu policijas attīstībā nākotnē spēlēs Valsts policijas attīstības koncepcijas ieviešana. Ne mazāk svarīgs būs 2016.gads, kad tiks ieviesta jaunā darba samaksas sistēma amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (RP) savukārt atzina, ka drošība ir viena no cilvēka pamatvērtībām, taču ikdienā bieži tas tiekot aizmirsts un nenovērtēts.

“Diemžēl traģiskie notikumi Zolitūdē raisīja situāciju tādu, kad katrs Latvijas iedzīvotājs aizdomājās par to, kas ir šī pamatvērtība. Es uzskatu, ka šai pamatvērtībai ir jābūt mūsu valsts prioritāšu galvgalī. Diemžēl jāatzīst, ka Zolitūdes traģēdija vēlreiz apliecināja to, ka mēs bieži mācamies no sekām. Sabiedrība prasa rezultātu un sagaida kvalitatīvu izmeklēšanu un profesionālu rīcību. Risinājums šai situācijai jārod iekšlietu dienestiem, kura kapacitāte un nodrošinājums bieži ir uz kritiskās robežas. Es uzskatu, ka šobrīd ledus ir sakustējies ne tikai traģēdijas dēļ, bet kopumā ar soļiem kādus iepriekš spērusi valdība,” piebilda ministrs.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar