Ķuzis: Neredzu savu vainu Jēkabpils slaktiņā

Ints Ķuzis

Pagājusi nedēļa kopš traģiskajiem notikumiem Jēkabpilī. Uz laiku no amata atstādinātais un tagad jau amatā atjaunotais Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks Ints Ķuzis nesaskata savu vainu notikušajā.

Viņš uzskata, ka tagad galvenais ir noskaidrot, kurā brīdī policistos notika lūzums un viņi no likumsargiem pārvērtās par noziedzniekiem.

Viņš šorīt intervijā Latvijas radio atgādināja, ka viņam bija laiks pārdomāt notikušo un savu darbu: “Varu teikt, ka esmu darījis visu iespējamo, kas ir bijis manos spēkos, lai stabilizētu situāciju, kāda tā bija un ir. Es neredzu sevī vainu par to, ka šie cilvēki ir izdarījuši šādu noziegumu.” Protams, notikušais esot ļoti bēdīgs stāsts.

Patlaban esot ļoti svarīgi noskaidrot policistu lūzuma punktus. Tas būtu būtiski arī saistībā ar turpmāko darbu. Jānoskaidro, vai šajā gadījumā bija vairāk cilvēciskie faktori vai arī apstākļu sakritība.

Jāizmeklē arī tas, vai šie policisti bijuši iesaistīti citos noziegumos. Patlaban šādas informācijas neesot Ķuža rīcībā.

Mainīs “Alfas” nosaukumu

Ķuzim līdz 9.februārim jāiesniedz iekšlietu ministrei priekšlikumi par turpmāko speciālo uzdevumu bataljona “Alfa” darbību. Paredzēts arī mainīt “Alfas” nosaukumu.

Ķuzis teica, ka priekšlikumi par bataljona nosaukuma maiņu nākusi arī no pašiem policistiem, kuri pēc notikušā vairs nav varējuši sadzīvot ar šādu nosaukumu.

Visticamāk, “Alfas” bataljonam nebūs speciāla nosaukuma.

“Alfas” zīmols esot sevi izsmēlis. Vienlaikus Ķuzis ir pārliecināts, ka lielākais vairākums “Alfas” darbinieku zina, kāpēc viņi strādā šai vienībā, pilda savus dienesta pienākumus apzinīgi un ir gatavi to darīt.

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar