Kūtris: Apliekot cilvēka vienīgo mājokli ar nekustamā īpašuma nodokli, mēs it kā sodām viņu

nodoklis

Saeimas vairākums 11. janvārī noraidīja opozīcijā esošās partijas „No sirds Latvijai” (NSL) sagatavotos likuma „Par nekustamā īpašuma nodokli” grozījumus, vēstīja Latvijas Radio.

Tie paredzēja, sākot no 2019. gada, atbrīvot iedzīvotājus no nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas par vienīgo mājokli. Atbilstoši likumprojekta autoru ierosinājumam nodoklis nebūtu jāmaksā arī par vienīgajam mājoklim piekritīgo zemi, kuras platība gan tiktu ierobežota.

Runājot grozījumu iesniedzēju vārdā, „No sirds Latvijai” deputāts Gunārs Kūtris atgādināja, ka ierosinājums par vienīgā mājokļa atbrīvošanu no nekustamā īpašuma nodokļa sabiedrisko iniciatīvu portālā „Mana Balss” izpelnījās vairāk nekā 18 000 iedzīvotāju atbalstu un valdība jau ilgstoši nespēj vienoties par risinājumu, kas ļautu novērst nesamērīgu nodokļa pieaugumu.

“Lai saglabātu savas dzimtas mājas vai vienīgo mājokli, nodokli cenšas samaksāt, mazinot izdevumus par veselību, pārtiku un izglītību, pasliktinot savu dzīves kvalitāti. Ir informācija par gadījumiem, kad cilvēki šādos gadījumos tiek izlikti no mājām,” norādīja Kūtris.

Viņš atsaucās uz ANO dokumentiem, kas nosaka, ka cilvēkiem ir tiesības uz mājokli. Valstij ir pienākums to nodrošināt minimālā līmenī. “Bet kā ir Latvijā? Latvijā, apliekot cilvēka vienīgo mājokli ar nekustamā īpašuma nodokli, mēs it kā sodām cilvēku par to, ka viņš rūpējas par savu mājokli,” sacīja Kūtris.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Latvijas Radio ziņas

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Elizabete
Elizabete

Un kā tad taisnīgumu, ja cilvēkam villa ir Mežaparkā (Berģos, Saulkrastos, Jūrmalā) viņam atlaide būtu tūkstošos, bet ja dzīvoklis Zilupē tad pāris desmiti eiras.
Tad jau taisnīgāk būtu maksāt katram īpašniekam 500 eiras un katrs izvēlas kur dzīvot, vai īpašumā kuram nodoklis ir 3000 eiras vai īpašumā kuram nodoklis ir 150 eiras.
Viss pārējais tikai palielinātu plaisu starp bagātajiem un varenajiem un trūcīgajiem.

Un tas ir dīvaini, ka cilvēks kurš ir miljonārs(ja jau viņam tik augsts nodoklis), taupa uz ēdienu.

nazis
nazis

Jums arī ir vēlēšanās kādu sodīt? Te nav domāta nodokļu atlaide, bet nodokļa atcelšana, un tikai pēc viena kritērija – vienīgais mājoklis. Tas darbojas tikai tad, ja pret visiem attiecamies vienlīdzīgi, neatkarīgi no mantiskā stāvokļa. Bagāti cilvēki nav jāsoda par to, ka viņi ir bagāti.

nazis
nazis

Ja ar šādu motivāciju vēlas atcelt nodokli, tad būs jāatceļ vairums no nodokļiem. Daudzi nodokļi mums ir kā sods.