Kuldīgā dedzina tiesu varas amatpersonu auto un īpašumus

Kuldīgā pēdējā laikā notikušas vairākas, iespējams, ļaunprātīgas dedzināšanas.

Naktī uz 16.jūliju Kuldīgas novada Pelču pagasta Ābeļciemā notikusi, domājams, ļaunprātīga dedzināšana, aizdedzinot automašīnas un pirts mājiņu. Valsts policijā pašvaldībai apstiprināja šo faktu un norādīja, ka par noziedzīgo nodarījumu ierosināts kriminālprocess. Policijas darbinieki notikuma vietā strādājuši visu nakti.

«Policija neatklāj, kas ir cietušais, taču neoficiāli ir zināms, ka tā ir tiesu varas institūcijas amatpersona, kas notikušo dara vēl satraucošāku,» norāda Kuldīgas novada pašvaldības amatpersona.

Pirms diviem mēnešiem Kuldīgas vecpilsētā notika līdzīgs noziedzīgs nodarījums, kad tika ļaunprātīgi aizdedzinātas divas uzņēmēja Roalda Ciņa ģimenei piederošas automašīnas. Pašvaldība sniedza Valsts policijai videonovērošanas kameru ierakstus, lai palīdzētu nozieguma izmeklēšanā.

Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa toreiz tikās ar iekšlietu ministru Ģirģenu un Valsts policijas priekšnieku ģenerāli Ķuzi. Amatpersonas tikšanās laikā vienojās, ka darīs visu, lai noziedzīgais nodarījums pēc iespējas ātrāk tiktu atklāts. Diemžēl, tas vēl nav noticis.

Vēl viens ļaunprātīgas dedzināšanas gadījums Kuldīgas novadā ir radījis lielas bažas un satraukumu iedzīvotājos. Pašvaldība atkārtoti vērsusies pie iekšlietu ministra un Valsts policijas priekšnieka, lūdzot rūpīgi pievērsties šī noziedzīgā nodarījuma izmeklēšanai un iespējami ātri atrast un saukt pie atbildības noziedzīgā nodarījuma izdarītāju.

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) uzdevis veikt policijai intensīvu izmeklēšanu par gadījumu, kad Kuldīgas novadā pagājušajā naktī, iespējams, aizdedzināta Kuldīgas rajona prokuratūras prokurora, bijušā Kuldīgas policijas iecirkņa priekšnieka Ginta Mežiņa automašīna.

“Ja runājam par konkrēto gadījumu, tad kriminālpolicija strādā pastiprinātā režīmā. Tāpat esmu uzdevis veikt intensīvu izmeklēšanu un gaidīšu ziņojumu par rezultātiem,” uzsvēra ministrs.

Ģirģens šādu gadījumu uzskata par nepieņemamu. “Tas ir ārkārtas gadījums, un šādi cilvēki jāsauc pie bargas atbildības,” piebilda Ģirģens.

“Kaut kas tāds Latvijā nav noticis vismaz gadus desmit,” – tā saka ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers par Kuldīgā aizdedzināto prokurora Ginta Mežiņa automašīnu.

“Nevaru noliegt, ne apstiprināt šādu informāciju, ka ir cietis prokurora īpašums. Jārēķinās, ka tā ir arī privāta interese, cietušais var izpaust, neizpaust. Informāciju par konkrēto kriminālprocesu var sniegt tikai virzītājs. Viennozīmīgi varu teikt, ka šim gadījumam ir pievērsta nopietna uzmanība gan no policijas, gan prokuratūras puses. Bet par konkrētām darbībām es nesniegšu informāciju,” norāda Kalnmeiers.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
RRRRRRR
RRRRRRR

tapat jau nededzina ,nekad dzive nenotiek kaut kas tapat vien,ir jamekle iemesls kadel !!! varbut japapeta lemumi uttt!!!kautkas jau uz korupciju velk !!!