Kukuļņemšanā apsūdzētās Stabiņas advokāts prasa tiesai izbeigt lietu noilguma dēļ

Ārija Stabiņa

Kukuļņemšanā apsūdzētā Ārija Stabiņa, kura pēc ilgstošas izvairīšanās no varasiestādēm pērn stājās tiesas priekšā, mainījusi aizstāvības pozīciju, un viņas advokāts lūdz izbeigt lietu noilguma dēļ.

Pērn aprīlī Stabiņa pēc ilgstošas izvairīšanās no varasiestādēm beidzot stājās tiesas priekšā. Toreiz viņa atzina vainu sev inkriminētajos noziegumos un vēlējās slēgt vienošanos ar prokuratūru par izciešamo sodu.

Prokurors Arvis Miglāns prasīja tiesai Stabiņai noteikt vairāk nekā divu gadu cietumsodu. Taču vienošanās ar prokuroru nenotika.

Stabiņai lietā ir mainījies advokāts – Didzis Vilemsons. Un viņai ir jauna aizstāvības pozīcija: apsūdzēto nevarot sodīt, jo ir iestājies noilgums.  

Advokāta pieteikumu lietu izbeigt noilguma dēļ skatīs tiesvedības beigās, tāpēc tomēr jāiet cauri visam tiesas procesam.

Pirmdien, 6.janvārī, tiesas sēde nenotika, jo uz to neieradās lieciniece. Nākamā sēde paredzēta februārī.

Advokāts Vilemsons jau iepriekš pieteicis prokuroram Miglānam noraidījumu, jo viņš šajā lietā saņēmis disciplinārsodu par to, ka Stabiņa pēc atgriešanās no Ēģiptes nelikumīgi divus mēnešus bijusi apcietinājumā. Tiesa noraidījumu neapmierināja.

Vilemsons gan aizvien uzskata, ka Miglānam ir interešu konflikts, jo turpina virzīt apsūdzību lietā, kurā pats sodīts.

Rīgas domes Dzīvokļu pārvaldes priekšnieci Āriju Stabiņu Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturēja 2012. gada rudenī. Iemesls –  ilgstoša kukuļņemšana apmaiņā pret pašvaldības dzīvokļu rindas ietekmēšanu. Ģenerālprokuratūra Stabiņai inkriminē kukuļu saņemšanu vairāk nekā 6000 eiro apmērā.

Otras aizturētās – Ļenas Paščenkovas – lietu izdalīja atsevišķi, jo Stabiņa pazuda – 2013. gada vasarā viņu nācās izsludināt starptautiskā meklēšanā. Valsts policija Stabiņu meklēja piecus gadus, līdz pērnā gada novembrī viņu aizturēja Ēģiptes varasiestādes, izraidot uz Latviju. Šeit Stabiņu apcietināja.

Apcietinājumā Stabiņa pavadīja trīs mēnešus, līdz bija beidzies tiesību ierobežošanas termiņš.

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Juris
Juris

Kad tāds, spriežot pēc rīcības, kastrēts lielākais prokurors, tad citi rezultāti biezā gala noziedzniekiem nav gaidāmi.