Kučinskis: Lai pierādītu Rimšēviča ierobežojumu atbilstību, argumentu pietiek

SAB
Argumenti ir pietiekami, lai Eiropas Savienības Tiesā parādītu, ka Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam noteiktie amata ierobežojumi ir valsts iekšējā lieta – zināmā mērā pat valsts drošības jautājums.
.
Šādu pārliecību pauda intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).
.
Premjers atklāja, ka valstij ir prasīti dokumenti, kas pamato noteiktos drošības līdzekļus, un Latvijas tiesībsargājošās iestādes tos gatavo.Lai gan Eiropas Centrālās bankas (ECB) uzdotie jautājumi, premjera ieskatā, ir saprotami, tikpat saprotamas būšot Latvijas atbildes.«Esmu pārliecināts, ka taisnība ir mūsu pusē,» uzsvēra premjers.

Kučinskis domā, ka Rimšēviča lieta neievilksies, piebilstot, ka Latvija nevar ilgstoši strādāt bez Latvijas Bankas prezidenta.

ziņots, ECB piektdien paziņoja, ka lūgusi Eiropas Savienības Tiesai izvērtēt Latvijas varasiestāžu rīcību attiecībā uz liegumu Rimšēvičam ieņemt šo amatu saistībā ar kukuļa pieprasīšanas un pieņemšanas apsūdzībām.

ECB lūgusi Eiropas Savienības Tiesu «pieņemt lēmumu, vai Latvijas varasiestādes pārkāpušas Eiropas Savienības (ES) tiesību aktus,» aizliedzot viņam ieņemt Latvijas Bankas prezidenta amatu un liedzot viņam apmeklēt ECB sanāksmes, norāda banka.

ECB prezidents Mario Dragi savā pēdējā preses konferencē marta sākumā sacīja, ka bankas padomei nav pietiekami daudz informācijas attiecībā uz šo lietu un tā lūgs tiesu sniegt savu vērtējumu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
andrejs.
andrejs.

Kucinskis visa redz vainas Rinkevca.Domaju ka bumerangs atgriezisies pie Kucinska tad bus ara.

Atis
Atis

Skumji, ka cilvēks nesaprot par ko pats runā. Un apsūdzības joprojām nav.