Kristīne Lemberga: Atbildība par Aivara Lemberga saslimšanas sekām jāuzņemas Bordānam un Rīgas apgabaltiesai

Kristīne Krasovska, Aivara Lemberga sieva. 03/04/2017 foto: Karīna Miezāja/Latvijas Avīze

Ilgstoši un vairākkārt ignorējot Aivara Lemberga lūgumus piešķirt viņam balstsvakcīnu, rezultāts ir sasniegts – viņš ir inficējies ar Covid-19.

Aivaram Lembergam šī slimība ir ne tikai veselībai, bet arī dzīvībai bīstama. Atbildība par “smalko” izrēķināšanos ar politisko oponentu būs jāuzņemas tieslietu ministram Jānim Bordānam un Rīgas apgabaltiesai, ekspresintervijā portālam nra.lv pauda Aivara Lemberga dzīvesbiedre Kristīne Lemberga.

Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, Aivars Lembergs ieslodzījuma vietā kopš vasaras nogales vairākkārt lūdza viņam piešķirt balstsvakcīnu. Nezinām iemeslus, kādēļ tieši viņam tā netika piešķirta. Vai jums šie iemesli ir zināmi??

Līdzko atbildīgās valsts institūcijas nolēma, ka vecuma grupa no 60 gadiem var saņemt balstvakcīnu, Aivars cietuma vadībai adresēja lūgumu, lai viņu ar to nodrošinātu. Ņemot vērā, ka sākotnēji viņš bija vakcinējies ar Johnson vakcīnu, viņš lūdza, lai balstvakcīnu nodrošina ar Moderna vakcīnu, precīzi tā, kā to iesaka kompetentās valsts institūcijas. Uz šo lūgumu līdz šim brīdim viņš nav pat saņēmis atbildi par to, tiks vai netiks ar balstvakcīnu nodrošināts. Šādus lūgums viņš izteicis vairākkārt. Cik man zināms, viņam bija sagatavota vēstule veselības ministram Danielam Pavļutam ar lūgumu atsūtīt uz Rīgas Centrālcietumu vienu Moderna balstvakcīnas devu viņam personīgi. Manā rīcībā nav informācijas par šīs vēstules likteni – vai ir izdevies to nosūtīt, vai tā ir saņemta un vai ir sekojusi kāda reakcija.

Kāda informācija ir jūsu rīcībā par to, kā šobrīd jūtas Aivars Lembergs, kāds ir viņa veselības stāvoklis?

Pirms dažām dienām, kad viņš vēl varēja man piezvanīt, viņam bija klepus un iesnas. Viņš teica, ka viņu kratot drebuļi. Neesmu pārliecināta, vai viņam bija iespēja izmērīt temperatūru. Viņš skaidroja, ka esot lūdzis cietuma medicīnas personālam iedalīt medikamentu “Nimesil” pret saaukstēšanos, ko viņš iepriekš ir lietojis, jūtot saaukstēšanās pazīmes. Taču viņam šīs zāles neiedeva, paskaidrojot, ka cietums tādas neiepērk, jo tās esot par dārgu. Bija jūtams, ka viņa veselības stāvoklis strauji pasliktinās.

Kā notiekošo uztverat ģimenē, kā pati to uztverat, kā uz notiekošo reaģē bērni?

Mazākajam bērnam es neko vēl neesmu teikusi. Vakar, saņemot šo ziņu, ka visām iepriekšējām kaitēm Aivaram pievienojies arī Covid-19, jutos satriekta. Sekoju līdzi tam, kā viņš ieslodzījumā cīnījās par savām tiesībām uz pirmās medicīniskās palīdzības nodrošinājumu. Šis process jau velkas mēnešiem ilgi. Esmu ļoti satraukta par viņa veselības stāvokli. Vēl jo vairāk, ka jau divu gadu garumā plašsaziņas līdzekļos tiek stāstīts un rādīts, pie kādām sekām noved saslimšana ar Covid -19. Aivara Lemberga veselības stāvoklis pēdējos trijos mēnešos ir būtiski pasliktinājies. Jau kopš 5. septembra viņam neārstē, neoperē bruku. Ir veikta magnētiskā rezonanse mugurkaulam. Pirms divām nedēļām notika ārstu konsīlijs un ir saņemts konsīlija ziņojums, kurā norādīts, ka veselības stāvoklis ir kritisks un viņam jākārto dokumenti invaliditātes grupas saņemšanai. Viņa situācijā Covid-19 ir dzīvībai bīstams un, visticamāk, tas radīs negatīvu ietekmi uz jau esošajām kaitēm.

Vai notiekošais neliek domāt par to, ka politiskā vara, turot Aivaru Lembergu ieslodzījumā, apzināti viņu spīdzina, lai fiziski tiktu vaļā no sev nevēlama politiskā oponenta?

Absolūti! Cietumi, līdzīgi kā sociālās aprūpes nami, ir ar ļoti augstu Covid-19 saslimstības risku. Tur daudzi cilvēki koncentrējas vienuviet, viņi ne vienmēr var vēdināt telpas un saņemt veselīgu uzturu, kas tikai veicina šīs briesmīgās slimības izplatību.

Aplipināšana ar Covid-19, neapšaubāmi – tas varai ir viegls veids, kā tikt vaļā no sev nevēlamiem oponentiem. Konkrētajā gadījumā atbildība par notiekošo jāuzņemas Bordānam un Rīgas apgabaltiesai.

Aivara Lemberga aizstāvība jau savlaicīgi vērsa tiesas uzmanību par viņa veselības pasliktināšanos. Rakstot iesniegumu tiesai, viņš norādīja, ka Rīgas Centrālcietumā jau 60 ieslodzītie ir saslimuši ar Covid-19. Taču tiesa to neņēma vērā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: nra.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


15
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
zinātāja
zinātāja

Aivariņš un tā vecene ir zagļu pārītis.

no malas skatoties
no malas skatoties

Tā precējās tikai ar zagļa naudu.

Ceplis
Ceplis

Aivar Turies💪💪💪

noriebies
noriebies

Ko tā sterva var dirst ! Tam glumam mēslam, Ventspils šakālim, vieta tikai aiz restēm un barot ar maizi un sāli.

Vāvere
Vāvere

Kā tā? Kovids taču neeksistē! Drošības pēc vajadzēja injekcēties (kas pa mutīgu svešvārdu) ar Pūķina sputņiku! Tad pindosi (kas pa mutīgu svešvārdu otrreiz) netiktu klāt!

Latvietis
Latvietis

Lemberg, ņem vērā-Latvijas tauta ir krievnacistiska un noēdīs katru Latvijas patriotu.
Raugies, kādas domas “tautai” ir par Levitu un Kariņu. šausmas! Protams-nekrievi.

Fedja
Fedja

Lemberg, turies! Krievnacisti uzbrūk Latvijai!

Māris
Māris

Esmu par Lemberga smadzenēm, ja viņš vadītu valsti mums nebūtu 50% Latvijas iedzīvotāji, kas dzīvo nabadzībā. Gribu teikt, ka viņš nezaga viens un viens nerakstīja likumus, kur ir tie kukuļņēmēji, kuriem par naudu var pasūtīt likumus toreiz un tagad. Tie slēpjas aiz politisko partiju un to biznesa grupu vairoga, kāpēc neviens viņus netiesā, tie ir tie pelēkie sūdi, līdēji, kas kārto lietas. Es prasītu Lembergam brīvību un ieceltu viņu par Latvijas premjerministru. Kas ir tie ministreļi, kas patreiz ir pie varas, lupatas un Latvijas izsmiekls–joprojām ” gudri” grimstam……..

Zvaigzne
Zvaigzne

Nē, mīļa Kristīne, atbildība ir jāuzņemās Tavam vīriņam! Ko sēsi, to pļausi! Bumeranga likumu neviens nav atcēlis!

Marija
Marija

100 punkti, karma strādā
Lai Lembergs atpūšas, tak piekusis, tik smagi strādājot, raušot naudu, štukojot, kur vēl varētu pagrābt. Vai tad nevarētu mierīgi padzīvot, nekur savu degunu nebāžot. Lai nodarbojas ar sievu, dēliņu…

penijs
penijs

Hūte bija pārāk varas alkatīgs un nesmādēja nekādus līdzekļus un tagad sadūrās ar tikpat cūcīgu punduri.

Bordža
Bordža

Jā, pat ja Aivars noliks ķelli, Bordāns vienā mierā var uzņemties tādu pašu politisko atbildību, kādu piekopj viss šis astoņkājis. Skatoties veco labo La piovra sižets šķiet kā bērnu spēles.

Snupijs
Snupijs

Lai tik sēž. Tur viņam ar vieta.

Manuprāt
Manuprāt

Šajā lietā ar Lembergu tik daudzas lietas ir totāli neadekvātas, ka prātā nenāk nekas cits, kā vien vēlme viņu apzināti noņemt no trases. Veči, viņš pat vēl nav normāli notiesāts!

Bonza
Bonza

Šajā gadījumā likuma pārkāpšana saskan ar tautas interesēm…