Krievijā aizturēts bijušais “Latvijas Krājbankas” un “Snoras” īpašnieks Antonovs

Krājbanka
Vladimirs Antonovs

Krievijas pilsētā Sanktpēterburgā trešdien aizturēts bijušais “Latvijas Krājbankas” un Lietuvas bankas “Snoras” īpašnieks Vladimirs Antonovs. Viņš tiek turēts aizdomās par Krievijas bankas “Sovetskij” līdzekļu izlaupīšanu, ziņo Krievijas mediju grupa RBK.

Antonovu aizturēja Sanktpēterburgas policijas galvenās izmeklēšanas pārvaldes darbinieki. Aizturēšana tika veikta, izmeklējot krimināllietu pēc Krievijas kriminālkodeksa panta par krāpšanu.

Banka “Sovetskij” oficiāli nepiederēja Antonovam, un par viņa saistību ar šo banku nav ziņots. 2015.gadā tika veikta šīs bankas sanācija, un tās finanšu atveseļošanai sākotnēji piesaistīja banku “Rossijskij kapital”. No 2016.gada marta bankas “Sovetskij” sanāciju veica “Tatfondbank”, bet tās licence 2017.gada martā tika atsaukta. Šī gada februārī Krievijas centrālā banka uzticēja bankas “Sovetskij” sanāciju Banku sektora konsolidācijas fondam.

Marta beigās Lietuvas Ģenerālprokuratūra nosūtīja Krievijas Ģenerālprokuratūrai pieprasījumu par juridiskas palīdzības sniegšanu lietas izmeklēšanā pret bijušajiem “Snoras” īpašniekiem Antonovu un Raimundu Baranausku.

Marta sākumā Viļņas apgabaltiesa atzina, ka abi aizdomās turamie ir ārpus Lietuvas tiesībsargājošo iestāžu sasniedzamības, tāpēc viņus nevar tiesāt klātienē.

Lietuvas Seims pagājušā gada oktobrī pieņēma kriminālkodeksa grozījumus, kas ļauj neklātienē nodot tiesai personas, kuras valstij nodarījušas nopietnu finansiālo kaitējumu, ja tās atstājušas Lietuvu.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar