Krievi trīs mēnešu laikā caur Latvijas bankām atmazgājuši 440 miljonus eiro

korupcija

Krievijas pilsoņi pērnā gada trešajā ceturksnī caur Latvijas bankām atmazgājuši pusmiljardu dolāru jeb aptuveni 440 miljonus eiro, ziņo Krievijas Centrālā banka.

Latvija ir 4. vietā starp valstīm, kurās krievi atmazgā nelegāli iegūtos līdzekļus. Pirmajā trijniekā ir Šveice, Lielbritānija un ASV, vēsta jauns.lv.

Krievijas Centrālā banka aicina lielās kaimiņvalsts kredītiestādes pievērst uzmanību “jaunai aizdomīgu bankas operāciju shēmai”, raksta Kremļa oficiozs “Rossijskaja gazeta”. Krievijas Centrālā banka konstatēja, ka fiziskās personas Krievijas Federācijā aizvien biežāk pārskaita ievērojamas naudas summas uz kontiem ārvalstu bankās. Vieni un tie paši “sērijveida sūtītāji” caur vairākām bankām vairākas reizes dienas laikā pārskaita fiziskām personām neraksturīgas summas – lielākas par 200 dolāriem, taču pie tam neatver kontu kredītiestādē. Bieži vien pārskaitījumi tiek veikti vienās un tajās pašās vietās – banku ofisos lielās tirdzniecības vietās vai netālu no tām.

Krievijas Centrālajai banka pauž aizdomas, ka tādējādi notiek izvairīšanās no valūtas kontroles un biznesa slēpšana jeb, tautas valodā runājot, – naudas atmazgāšana.

Fizisko personu starptautiskā pārskaitījuma summa 2018. gadā Krievijā vidēji sasniedza aptuveni 200 dolārus, bet šajos gadījumos runa ir par daudz ievērojamākām summām. Pērnā gada trešajā ceturksnī fiziskās personas – rezidenti no Krievijas nosūtījuši par 20% lielākus līdzekļus nekā gadu iepriekš: summa pieaugusi no 7,8 miljardiem dolāru līdz 9,3 miljardiem. Uz Latviju šajā periodā veikti pārskaitījumi 0,5 miljarda dolāru apmērā, uz Lielbritāniju un ASV – pa 0,6 miljardiem, bet uz Šveici – 2,5 miljardi.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Kristaps Ziemelis
Kristaps Ziemelis

Pieļauju, ka “liberāļi” (tiem, kuriem Putins teica, ka viņi nomocīsies rīt putekļus) jūtot sistēmas galu cenšas paņemt pēdējo, kas vēl paņemams. Vai arī kāds valsts vajadzībām mazgā naudu, lai to netraucēti izmantotu, piemēram, militārām vajadzībām. Līdzīgi, kā civilajam projektam uzliek lielu sadārdzinājumu, lai izvairītos no uzskaites.