Krapsis: Jau pāris gadus izjūtu savā ziņā spiedienu no politiskās vides ar mērķi noņemt mani no laukuma

Normunds Krapsis

No 11. maija, izpildot Iekšējā drošības biroja (IDB) lēmumu par drošības līdzekļa – aizliegumu ieņemt konkrētu amatu – piemērošanu, šobrīd no amata pienākumu pildīšanas atstādināts Valsts policijas priekšnieka vietnieks, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Paziņojumā norādīts, ka policija un Krapsis sadarbojas gan ar Iekšējo drošības biroju, gan prokuratūru, sniedzot nepieciešamo informāciju, lai izmeklēšana tiktu pabeigta ātrāk. “Mēs uzticamies Iekšējās drošības biroja veiktajai izmeklēšanai, un sagaidām taisnīgu krimināltiesisko attiecību noregulējumu,” paziņojumā medijiem norādīja Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks.

Krapsis žurnālistiem kategoriski noliedza jebkādu saistību ar, iespējams, pieļautajiem likumpārkāpumiem.

“Kategoriski noliedzu jebkādus apgalvojumus par manā rīcībā veiktām prettiesiskajām darbībām. Jebkurā gadījumā pārsūdzēšu pieņemto lēmumu par drošības līdzekļa piemērošanu. [..]

Šobrīd jūtos morāli un fiziski sagrauts, bet jebkurā gadījumā taisos cīnīties par savām tiesībām, lai panāktu taisnību,” sacīja Krapsis.

Tāpat viņš pārsūdzēšot piemēroto drošības līdzekli.

Tāpat viņš vērsies pie ģenerālprokurora Jura Stukāna ar lūgumu, izmantojot ģenerālprokurora pilnvaras, veikt uzraudzību šajos kriminālprocesos. Šādi Krapsis rīkojies, jo

pēdējo divu gadu laikā viņš esot izjutis “savā ziņā spiedienu” par vēlēšanos “noņemt viņu no laukuma” un panākt došanos izdienas pensijā.

2019. gadā Krapsis sasniedza izdienas pensijas vecumu un viņam esot izteikti priekšlikumi doties pensijā, taču viņš nolēmis dienestu turpināt.

Krapsis gan vērsa uzmanību, ka spiedienu nav izjutis no VP priekšnieka Armanda Ruka un bijušā VP priekšnieka Inta Ķuža.

Krapsis šādu spiedienu izjutis “savā ziņā no politiskās vides” un arī IDB ļoti tendenciozi izturoties pret viņu kā pret personu.

Krapsis gan nekomentēja, vai spiedienu izjutis no iekšlietu ministra Sanda Ģirģena (KPV LV), atzīmējot, ka katrs viņa apgalvojums ir jāpierāda. “Varbūt pienāks laiks un es kādreiz kādu vārdu pateikšu,” piebilda Krapsis.

“Es šobrīd nenosaukšu konkrētus cilvēkus. Jebkurā gadījumā katrs mans apgalvojums ir jāpierāda. Varbūt pienāks laiks, es arī kādreiz kādu vārdu pateikšu,” sacīja Krapsis.

Ministrs uz jautājumiem par Krapsi šodien neatbildēja.

Pieeja valsts noslēpumam

Likumā teikts, ka speciālā atļauja pieejai valsts noslēpumam tiek liegta personai, par kuru pārbaudes gaitā konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Krapsis vērsa uzmanību, ka pērn, neskatoties uz sāktajiem kriminālprocesiem un inkriminētajiem nodarījumiem, drošības dienesti viņam saglabājuši augstākās kategorijas atļauju pieejai valsts noslēpumam.

“Pēkšņā drošības līdzekļa par liegumu pildīt amata pienākumus izvēle rada neizpratni, ņemot vērā, ka drošības dienesti attiecībā uz atļaujas saglabāšanu ir pārbaudījuši manu profesionālo un privāto dzīvi. Speciālā atļauja man bija spēkā vēl līdz pat šodienai, kad VP, izpildot IDB lēmumu par drošības līdzekli, atstādināja no amata pienākumu pildīšanas, ” norādīja Krapsis.

IDB otrdienas pēcpusdienā vien apliecināja jau zināmo, ka Krapsim IDB lietvedībā esošā kriminālprocesā ir piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt VP priekšnieka vietnieka, Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka amata pienākumus.

“Izmeklējamais kriminālprocess ir saistīts ar vienu no VP veiktajiem iepirkumiem. Ņemot vērā, ka šobrīd kriminālprocess ir izmeklēšanas stadijā, izmeklēšanas interesēs plašākus komentārus par šo kriminālprocesu IDB nevar sniegt,” norādīja birojā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
prokurors Vioriks
prokurors Vioriks

manējais iet kakāt ka i spiediens