“Kolaborantu” mēģina pakļaut cenzūrai vēl pirms iznākšanas

Kolaborants

Sagatavošanā esošā grāmata “Kolaborants”, kas ir pietiek.com izdotās sērijas “Čekisti un komunisti” trešā grāmata un veltīta vienam konkrētam padomju okupācijas varas aktīvam kolaborantam – tagadējam advokātam un miljonāram Romualdam Vonsovičam, ar cenzūru saskārusies vēl pirms izdošanas. Neraugoties uz iepriekšēju vienošanos un apmaksātu rēķinu, šorīt Latvijas Grāmatizdevēju asociācija mēģināja izmest grāmatas reklāmas baneri no Rīgas Grāmatu svētku norises vietas Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

„Saņemot vairāk informācijas par grāmatu, kas ir uz banera, jāsecina, ka tā neatbilst Rīgas Grāmatu svētku tematikai. Plānotā sadarbība būs jāatceļ,” – pavēstīja Grāmatizdevēju asociācijas izpilddirektore Līva Ostupe.

Tieši ar viņu vēl dienu iepriekš bija saskaņota „Kolaboranta” reklāmas banera izvietošana Grāmatu svētku norises laikā un vietā – „Gaismas pilī”, un tieši viņa arī bija izstādījusi rēķinu par banera izvietošanu, kas arī ir apmaksāts.

Taču aizvadītās nakts laikā nezināmu, bet

viegli nojaušamu personu spiediena rezultātā Grāmatizdevēju asociācijas vadība ir pēkšņi atskārtusi, ka vēl neizdotā grāmata „neatbilst Rīgas Grāmatu svētku tematikai”.

Turklāt, kā izriet no Ostupes paziņojuma, asociācija arī spējusi saņemt „vairāk informācijas” par grāmatu, kura vēl nav izdota un kuras saturs vēl nav publiski zināms.

Pagaidām “Kolaboranta” baneris joprojām ir izvietots Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēkā, un nekādas jaunas prasības un iebildumus Grāmatizdevēju asociācija nav izvirzījusi.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook , Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Lasìtājs
Lasìtājs

Kad to grămatu varēs iegādāties ?