Kokins: VID uzņēmējiem ieteicis algot privātdetektīvus

Kokins VID

Lattelecom padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins zinot uzņēmējus, kuri sūdzējušies Valsts ieņēmumu dienestam (VID) par to, ka viņu konkurenti maksā algas aploksnēs. Uz to VID norādījis, ka ir nepieciešami pierādījumi, lai situāciju varētu mainīt un ieteicis izmantot privātdetektīvu pakalpojumus.

“Mēs jautājām, kā lai mēs iegūstam tos aplokšņu algu pierādījumus. Tas ieteikums no ierēdņiem bija tāds: nu bet ir arī privātdetektīvi!”, Kokins stāstīja RīgaTV 24 raidījumā Preses klubs.

Lattelecom padomes priekšsēdētājs norādīja, ka zina vairākus uzņēmējus, kuri jau vairākus gadus VID sūdzējušies par negodīgu konkurenci, tomēr adekvātu atbildes reakciju nav sagaidījuši. “Viņi katru gadu uz piecām lapām argumentēti uzraksta vēstuli VID. Redziet, šeit ir tāda situācija, kurā mums ir ļoti grūti strādāt, jo daļa mūsu konkurentu maksā nodokļus un daļa nemaksā. Tālāk seko likumā noteiktajā kārtībā pieklājīga vēstule, kurā teikts – Paldies,” raidījumā stāstīja Kokins.

Lattelecom padomes priekšsēdētājs norādīja, ka šādas sūdzības tiekot sūtītas jau kādus trīs gadus, un  pirmajā gadā VID reakcija esot bijusi pat komiska. “Tajā sarunā tika norādīts, ka nav pierādījumu, ka tā aplokšņu alga ir iegūta. Ja mēs atnestu pierādījumus par to aplokšņu algu izmaksu, tad varētu kaut ko darīt,” sacīja Kokins.

VID arī ieteicis, kā šādus pierādījumus varētu iegūt. “Tas ieteikums no ierēdņiem bija tāds: nu bet ir arī privātdetektīvi, iesūtiet privātdetektīvu, lai viņš piesakās darbā, ar slēpto kameru nofilmē, un tad šo materiālu mēs jau varēsim izmantot tālāk procesā un darbību veikšanā.”

Kokins norādīja, ka šādu risinājumu neuzskata par efektīvu. “Skaidrs, ka ne visi ir gatavi algot privātdetektīvus, lai kaut kādā veidā cīnītos par aplokšņu algu neesamību nozarē,” viņš sašutis teica raidījumā.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
wtf
wtf

Bet vai tiesa shads filmestais gabals deretu?