KNAB priekšnieka amatā apstiprina līdzšinējo vadītāju Jēkabu Straumi

KNAB

Saeima sēdē ceturtdien, 9. jūnijā, par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju apstiprināja līdzšinējo iestādes priekšnieku Jēkabu Straumi.

Straumes atkārtotu apstiprināšanu KNAB vadītāja amatā atbalstīja 72 Saeimas deputāti, bet pret bija 16, liecina balsojuma rezultāti.

Straume KNAB priekšnieka pienākumus jau pilda kopš 2017. gada, un jauna kandidatūra bija jāizvirza, jo viņa pilnvaru termiņš beigsies šī gada jūnija vidū. Straume bija viens no diviem pretendentiem, kurš pieteicās konkursā iestādes vadītāja amatam.

Pirms darba KNAB Straume strādāja Militārās izlūkošanas un drošības dienestā, kā arī Valsts policijā korupcijas apkarošanas jomā. Straumem ir maģistra grāds un jurista kvalifikācija. 

KNAB priekšnieku amatā uz pieciem gadiem ieceļ Saeima pēc Ministru kabineta ieteikuma.

Pēc atkārtotas apstiprināšanas KNAB vadītāja amatā Straume paziņojumā medijiem norādīja, birojs viņa vadībā iepriekšējo piecu gadu laikā īstenojis vairākus sasniegumus.

“KNAB pirmo reizi tā pastāvēšanas vēsturē izmeklējis un rosinājis uzsākt kriminālvajāšanu četrās ārvalstu amatpersonu kukuļošanas lietās, turklāt viena no tām jau pilnībā noslēgusies, un tas palīdzējis Latvijai izpildīt Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas rekomendācijas. Tā kā pretkorupcijas jomā aizvien svarīgāku lomu ieņem risku analīze, ieguldīts nozīmīgs darbs analītiskās kapacitātes stiprināšanā, tostarp piesaistot papildu finansējumu no Eiropas Komisijas un citām struktūrām,” teica Straume.

“Ne mazāk būtisks uzdevums, kas pēdējo piecu gadu laikā ir izpildīts, ir vispārējā KNAB kapacitātes nostiprināšana, kas izpaužas gan kā komandas saliedēšana, gan papildu štata vietu un budžeta līdzekļu piešķiršana.

Esmu pārliecināts, ka iesāktais kurss ir pareizs, un tas ir jāturpina arī nākamajā termiņā. Pateicos KNAB komandai par nesavtīgu darbu sabiedrības labā, kā arī sadarbības partneriem un sabiedrībai par atbalstu cīņā pret korupciju, kā arī gatavību nepieņemt korupciju kā normu un ziņot,” sacīja Straume.

Kā zināms, valdība 24. maijā ar partijas “Konservatīvie” ministru iebildumiem apstiprināšanai KNAB priekšnieka amatam izvirzīja Straumi. Līdzšinējais KNAB vadītājs Straume uzvarēja konkursā, kurā bija divi kandidāti. Salīdzinājumam – pirms 18 gadiem konkursā bija 50 pretendenti.

Šogad aprit 20 gadi kopš KNAB izveides Latvijā, un pēdējie pieci gadi cīņā ar korupciju ir bijuši netipiski klusi, salīdzinot ar laiku, kad birojam bija cita vadība.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


6
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
333333
333333

Kbab PARBUDIET STĀĶI . IR FAKTI KA VIŅŠ SLEPJAS NO NODOKĻU SAMASAŠANU.Vid, LŪDZU

VID PĀRVALDEI

Vārds*
Vārds*

Reāli, kāds ir šā kantora pienesums mūsu valstij?

levitkucins
levitkucins

Nekāds. Tāpēc jau viņu apstiprināja. Savukārt Znotiņas kantora pienesums ir krievijas mafijas naudas atmazgāšanas apmēru samazināšanās. Tāpēc viņu (Znotiņu) neapstiprinās.

meroni
meroni

Congratulation! Hope to continue our cooperation!

sīkais smerdelis pļešs
sīkais smerdelis pļešs

Apsveikumi no ministrijas. Lai jums laba veselība, panākumi darbā un personiskajā dzīvē! Ar cieņu –

Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Apsveicam straumes kungu! Ceram arī uz turpmāko veiksmīgu sadarbību. Knab ir licis naudas atmazgātājus mierā un ļāvis brīvi attīstīties latvijas ekonomikai.