KNAB par iespējamo kukuļa piedāvāšanu Kossovičam rosina apsūdzēt uzņēmēju Trubko

Igors Trubko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par iespējamo kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes “Par/Progresīvie” frakcijas vadītājam Mārtiņam Kossovičam rosinājis apsūdzēt uzņēmēju Igoru Trubko, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

AS “Rīgas namu apsaimniekotāja” valdes priekšsēdētājs Trubko šonedēļ pēc KNAB izplatītā preses paziņojuma noraidīja savu saistību ar minēto procesu. Viņš apgalvoja, ka neko par šo lietu nezinot un viņa ienākumu deklarācijā varot redzēt, ka viņam neesot miljonos mērāmu līdzekļu.

Arī dienu vēlāk Trubko teica, ka viņš neko par šo lietu nezinot un neesot informēts arī par to, ka kāds cits no viņa vadītā uzņēmuma būtu ar šo lietu saistīts. Viņš uzsvēra, ka likums Latvijā nepieļauj pašvaldību īpašumu nodošanu koncesijā.

Savukārt Latvijas Radio Trubko norādīja: “Ja paņemtu un saskaitītu visu, kas man ir, nekad mūžā nesanāks kopā divi miljoni, man tādas naudas nav. Es kā speciālists šajā jomā konsultēju vairākās iestādēs vairākus cilvēkus. Ja pie manis vērstos kāda izmeklēšanas iestāde, tad kamēr lieta nav nodota tiesā, es pat nebūtu tiesīgs izpaust jebkuru informāciju. Es nedrīkstu izpaust, vai es komentēju, nekomentēju, daru, nedaru. Šajā situācijā ir valstī noteikta kārtība, lai cilvēki visu noskaidro.”

Bet Kossoviča frakcijas biedrs Edmunds Cepurīts pieņem, ka kukuļa piedāvāšana varētu būt saistīta ar “Rīgas namu apsaimniekotāju”.

Mārtiņš Kossovičs bijis ļoti korekts, viņš nav dalījies ar plašākām detaļām arī mums, tuvākajiem kolēģiem, bet no publiski izskanējušās informācijas es savā pusē redzu, ka tas varētu būt saistīts [ar “Rīgas namu apsaimniekotāju”],” viņš teica.

Interese par namiem Ziepniekkalnā

“Rīgas namu apsaimniekotājs” pašvaldībai martā piedāvāja eksperimenta kārtā pārņemt atsevišķas “Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotās mājas. Noskatīti tika 60 īpašumi Ziepniekkalnā ar labiem uzkrājumiem. Aģentūra LETA ziņoja, ka īpašnieku uzkrātie finanšu līdzekļi remontdarbiem un neiztērētā pārvaldīšanas maksa pārsniedzot pusotru miljonu eiro.

Akciju sabiedrības “Rīgas namu apsaimniekotājs” vadītājs Igors Trubko Latvijas Radio skaidroja eksperimentu, kuru pašvaldība neakceptēja: “Ja eksperiments izdotos, tad to varētu turpināt, bet Rīgas dome atbildēja, ka atbilstoši Latvijas Republikas likumdošanai, tas nav iespējams.”

Latvijas Radio: Nami, kas tika izraudzīti, ko varētu apsaimniekot, bijuši ar lielu uzkrājumu. Vai tas bija tēmēts speciāli?

Trubko: Nē, es piedāvāju tīri savtīgos nolūkos, jo tieši Ziepniekkalnā mums ir daudz mājas, šaura teritorija, kuru var sakārtot.

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis  skaidroja, ka privāti uzņēmēji ir izrādījuši interesi par namu apsaimniekošanu, taču pašvaldība tam nepiekrīt.

“Iemesls, kāpēc “Rīgas namu pārvaldnieks” eksistē ir tāds, ka vairākās ēkās nav pārņemtas pārvaldības tiesības. Tajā brīdī, kad nav biedrības vai nav citas lēmumu pieņemšanas formas kopīpašniekiem, tad nav īsti iespējams aizstāvēt savas kā patērētāja intereses. Tas ir viens no tiem iemesliem, kādēļ apsaimniekošana nav nododama privātajiem apsaimniekotājiem,” viņš norādīja.

Savukārt Trubko sacīja: “Ja jūs esat sportisti, tad jūs iesiet sacensībās ar mērķi nesaņemt vislabāko vietu? Biznesa cilvēks strādā, lai dabūtu maksimumu. Protams, ka es esmu ieinteresēts, lai uzņēmumam būtu visvairāk māju.”

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Trubko kopš 2018. gada pavasara ir AS “Rīgas namu apsaimniekotājs” valdes priekšsēdētājs. Viņš arī norādīts kā uzņēmuma patiesais labuma guvējs. Pērn uzņēmums apgrozīja 2 613 229 eiro un strādāja ar 244 124 eiro peļņu. 2019. gadā “Rīgas namu apsaimniekotājs” apgrozīja 2 340 139 eiro un strādāja ar 57 725 eiro peļņu.

Informācija KNAB mājaslapā liecina, ka Trubko laikā no 2002. līdz 2013. gadam atbalstījis divas partijas, kopumā ziedojot 49 904 eiro. Uzņēmējs ziedoja “Reformu partijai (Zatlera Reformu partijai)” un Latvijas Sociāldemokrātiskajai strādnieku partijai, kura savulaik bija pie varas Rīgas domē.

Saskaņā ar likumu prokuratūrai tuvākajā laikā jāizlemj, vai Trubko uzrādīt apsūdzību. Likums dod iespējas prokuratūrai arī pieņemt lēmumu par krimināllietas izbeigšanu, vai arī lietu nosūtīt atpakaļ tiesībsargājošajai iestādei ar norādījumiem par nepieciešamību veikt papildu izmeklēšanu.

KNAB šonedēļ paziņoja, ka saskaņā ar biroja iegūtajiem pierādījumiem kādas akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs piedāvāja Rīgas domes deputātam kukuli 2,1 miljonu eiro apmērā, lai viņa pārstāvētais uzņēmums uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmuma “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) apsaimniekotajām mājām. Kukuļa piedāvājums izteikts šogad, taču konkrētu mēnesi birojā neatklāja.

Tāpat pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB konstatēja, ka uzņēmējs norādīja amatpersonai, kādi būtu juridiskajai personai labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Kossovičs KNAB izplatītā paziņojuma dienā žurnālistiem atklāja, ka kukulis piedāvāts viņam un viņš par to informējis KNAB. Uz jautājumu, vai kukuli piedāvāja “Rīgas namu apsaimniekotāja” vadītājs, Kossovičs aicināja cienīt lūgumu, ko izteicis KNAB un Ģeneralprokuratūra. Viņš aicināja šos jautājumus uzdot tiesībsargājošajām iestādēm, jo tām esot zināmi visi lietas apstākļi.

Deputāts paziņoja, ka visu savu īso politisko mūžu esot veltījis, lai veidotu politiku, kuru nevar nopirkt, un pie šī principa turēsies.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


1
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
noriebies
noriebies

Trubko jau agrāk ņēma naudu sev, kad bija Kurzemes rajona priekšnieks. Tādi glodenes tipa cilvēki, kukuļņēmēji, kukuļdevēji joprojām strādā Rīgā augstos amatos.