KNAB aizturējis vēl četrus VID darbiniekus; gaidāmas jaunas aizturēšanas

KNAB

“Neatkarīgās” rīcībā ir nonākusi pagaidām neoficiāla informācija, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), veicot procesuālās darbības, jau šīs nedēļas sākumā aizturējis vēl četrus Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbiniekus, portālā NRA.lv raksta Uģis Spandegs.

Sīkāka informācija par to, kas ir aizturētās amatpersonas, šobrīd nav pieejama, tāpat nav zināms, kādu kriminālprocesu ietvaros aizturēšana notikusi un par kādiem pārkāpumiem VID darbinieki tiek turēti aizdomās (ja tāds ir viņu procesuālais statuss).

“Neatkarīgās” rīcībā ir vienīgi pagaidām nepārbaudāma ziņa, ka divi no aizturētajiem esot Kurzemes VID nodaļu darbinieki. Vēl informācijas avots izpauda versiju, ka šīs aizturēšanas nebūs vienīgās un dažādas procesuālās darbības, iespējams, jau tuvākajā laikā varētu notikt gan VID, gan arī atsevišķās tiesībsargājošās struktūrās, piemēram, kādā no prokuratūrām.

Minēto informāciju “Neatkarīgā” saņēma jau pēc darba dienas beigām, tādēļ neizdevās gūt informācijas apstiprinājumu vai noliegumu ne no KNAB, ne VID.

“Neatkarīgā” jau rakstīja, ka septembra sākumā KNAB uz aizdomu pamata par 100 000 eiro liela kukuļa izspiešanu no kokrūpniecības uzņēmuma “Stiga RM” īpašnieka Andra Ramoliņa aizturēja Nodokļu un muitas policijas pārvaldes nodaļas vadītāju Intaru Štālbergu un izmeklētāju Initu Lūri. KNAB kriminālprocesu uzsāka pēc Andra Ramoliņa iesnieguma saņemšanas. Jau pēc veiktajām aizturēšanām uzņēmējs publiski apliecināja, ka šajā lietā var būt iejauktas arī politiski nozīmīgas personas, netieši norādot uz apvienību “Attīstībai/Par”.

Drīz pēc informācijas nākšanas atklātībā finanšu ministrs Jānis Reirs no amata atstādināja VID vadītāju Ievu Jaunzemi, pamatojot to ar virkni neizpildītu prasību korupcijas novēršanas jomā.

Pagaidām nav gūts apstiprinājums, ka VID notiekošais ir tieši saistīts ar kādu politiski ekonomisku spēku “karu”, tomēr zināmus secinājumus var izdarīt, ja atceras FM un VID vadītāju profesionālo attiecību veidošanās vēsturi. (Par to var lasīt Rituma Rozenberga 24. septembra rakstā “nra.lv” “Reira un Jaunzemes attiecību vēsture – no atturīgas laipnības līdz klajai nepatikai”).

Avots: neatkariga.nra.lv

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija
Latvijas naudas atmazgātāju asociācija

Ar reiru tam visam nav nekāda sakara. Un ar rietumu banku arī

Kā or
Kā or

Vai Mierkalns vēl nav?

Ilgvars
Ilgvars

Šis “kundziņš” ir nevainīgā avs??? ES VIDa darbinieku vietā pieprasītu vismaz x10 lielāku kontribūciju.

12345
12345

Liepnieka k-gs, šī esot fake ziņa…