KNAB aizdomas par 4 miljonu eiro prettiesisku iegūšanu Valmierā; aizturēts mērs Baiks

Valmieras novada domes priekšsēdētājs Jānis Baiks

Valmieras pilsētas pašvaldības valsts amatpersonas, iespējams, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, kopā ar vairāku uzņēmumu pārstāvjiem veikušas nelikumīgas darbības, lai pašvaldība tās īstenota projekta ietvaros prettiesiski iegūtu vairāk nekā 4 miljonus eiro Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu, vēsta sabiedriskie mediji, atsaucoties uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja rīcībā esošu informāciju.

Latvijas Televīzijai zināms, ka lietas ietvaros ticis aizturēts arī Valmieras mērs Jānis Baiks (Valmierai un Vidzemei, “JV” valdes loceklis).

KNAB apstiprināja, ka birojs 12. septembrī iepriekš sākta kriminālprocesa ietvaros veicis procesuālās darbības, tostarp vairāk nekā 20 kratīšanas,  izņemšanas un nopratināšanas, vairākos objektos.

Eiropas Prokuratūra (EPPO) 2023. gada 9. jūnijā sāka kriminālprocesu un to nodeva KNAB izmeklēšanai.

KNAB šajā kriminālprocesā izmeklē noziedzīgus nodarījumus, par kuriem atbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta trešajā daļā un 318. panta trešajā daļā – par krāpšanu lielā apmērā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, kas izraisījusi smagas sekas.

Projekts saistīts ar infrastruktūras izveidi ēkai Valmierā. Tādā veidā personas nodarījušas Eiropas Savienībai zaudējumus lielā apmērā. Pašlaik sešām kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību.

Latvijas Televīzijas rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka tas saistīts ar kādu industriālo parku. 

Valmieras novada pašvaldības izpilddirektora vietniece un Valmieras novada Attīstības pārvaldes vadītāja Evija Nagle apstiprināja, ka KNAB amatpersonas otrdien, 12. septembrī, veic procesuālas darbības Valmieras novada Attīstības pārvaldes struktūrvienībā “Projektu vadības nodaļa”. Viņa gan neesot tiesīga sniegt informāciju, par kuru no pašvaldībā īstenotajiem projektiem KNAB veic pārbaudi.

Valmieras novada domes priekšsēdētāja Jāņa Baika (“Valmierai un Vidzemei”) mobilais tālrunis nebija sazvanāms, pārliecinājās aģentūra LETA.

Nagle informēja, ka

Baiks ir atvaļinājumā, taču pirmdien, 11. septembrī, viņš sevi atsaucis no atvaļinājuma un bijis darbā, bet otrdien – atkal esot atvaļinājumā.

Nagle nevarēja komentēt, kādu svarīgu darbu dēļ priekšsēdētājs vakar bijis darbā.

KNAB turpina veikt pirmstiesas izmeklēšanu un nostiprināt iegūtos pierādījumus. Lai nodrošinātu iespējamo noziedzīgo nodarījumu sekmīgu pirmstiesas izmeklēšanu, KNAB šobrīd plašāku informāciju par kriminālprocesu un tajā iesaistītajām personām nevar sniegt.

KNAB vērš uzmanību, ka jebkurā kriminālprocesā iesaistītajām personām ir tiesības uz aizstāvību, un atgādina, ka nevainīguma prezumpciju piemēro visos kriminālprocesa posmos – sākot no brīža, kad persona tiek turēta aizdomās vai apsūdzēta, līdz brīdim, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā tiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


4
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Baiļu faktors
Baiļu faktors

Absurda teātris.

levitkucins
levitkucins

Zakt var tikai rīgā un punkts

rise
rise

Pāšvaldība parastā, burbuļbūves te kā jau laukos visur tie “indistriālo”moiku parki- kaut kas jau palika kaut kas arī būvēšanai, bet nevienam jau nekad no tā nekas nav bijis vajadzīgs Tādi mokku parki ir mums nebūt ne tikai Jelgavā, Limbažos utt., un tad vēļ baņkas Rēzeknē…. venīgais nesaprotamais 0 vai pašvadībām vispār drīkt uzticēt kaut sant\imu

hmmm
hmmm

Zheel ka netiesaas eiropaa, dabuutu peec nopelniem, pie mums JV visu sarunaas un notushees.