“Katram un katrai” Saeimas deputāta kandidāte apsūdzēta spiegošanā Krievijai; uz tiesu neierodas

Inga Tuhbatova
Foto: Inga Tuhbatova/Facebook

 14. Saeimas deputāta kandidāte no partijas “Katram un katrai” Inga Tuhbatova tiek apsūdzēta par informācijas nelikumīgu vākšanu un nodošanu Krievijas izlūkdienestam tā uzdevumā ar citas personas starpniecību, informē prokuratūrā.

Tuhbatova ieguvusi un nodevusi tālāk ziņas, kas skar gan ikdienas norises Latvijā, gan Latvijas aizsardzības sistēmu un drošību kopumā.

Plašāku informāciju par vāktās informācijas saturu prokuratūra patlaban nesniedz, tomēr Valsts drošības dienests (VDD) medijus iepriekš informēja, ka persona noziedzīgās organizācijas “Baltijas antifašisti” vadītājiem sniedza informāciju par NATO militārās tehnikas pārvietošanos, izvietojumu un kaujas spējām Latvijas teritorijā, zinot, ka šo informāciju plānots nodot Krievijas specdienestiem.

Tāpat Tuhbatova “Baltijas antifašistu” kontaktpersonas uzdevumā bija vākusi un apkopojusi informāciju par Latvijā plānotajiem iepirkumiem, kas saistīti ar militāro jomu un Latvijas valsts aizsardzības spēju stiprināšanu.

VDD iepriekš informēja, ka sevi par “Baltijas antifašistiem” dēvējošā personu apvienība 2022.gada novembrī sāka izvērst un koordinēt pret Latvijas nacionālo drošību vērstas darbības, izmantojot speciāli šim nolūkam izveidotas saziņas grupas platformā “Telegram”.

Noziedzīgā organizācija šos kanālus mērķtiecīgi un sistemātiski izmantoja dažādām pret Latvijas nacionālās drošības interesēm vērstām aktivitātēm, tajā skaitā neizpaužamu ziņu un citu ziņu nelikumīgai vākšanai nolūkā nodot tās Krievijas specdienestiem un citām institūcijām.

Apsūdzētā Tuhbatova tiesu ignorē

Rīgas rajona tiesa ceturtdien nesāka skatīt krimināllietu, kurā par spiegošanu Krievijas labā apsūdzēta 14. Saeimas deputāta kandidāte no partijas “Katram un katrai” Inga Tuhbatova.

Tuhbatova nebija ieradusies uz tiesu, un viņas neierašanās iemesli tiesai nebija zināmi. Uz tiesas sēdi atnākusī advokāte Jeļena Kvjatkovska tiesu informēja, ka viņai ar apsūdzēto bija vienošanās par pirmstiesas izmeklēšanas laiku un apsūdzētā nav vērsusies, lai noslēgtu vienošanos par pārstāvēšanu tiesas procesā. Advokātei arī nebija izdevies sazināties ar Tuhbatovu.

Prokurore Zane Lodziņa uzskatīja, ka tiesai ir jālemj par Tuhbatovas piespiedu atvešanu un acīmredzot būs jānorīko valsts nodrošināts aizstāvis. Prokurore arī rosināja kādas liecinieces piespiedu atvešanu uz tiesas sēdi.

Ņemot vērā minēto, tiesnese Ilona Ozoliņa-Kļaviņa lēma, ka uz nākamo tiesas sēdi Tuhbatovai jāpiemēro piespiedu atvešana, kas nozīmē, ka Valsts policija viņu no dzīvesvietas mēģinās konvojēt uz tiesas namu. Tāpat uz nākamo sēdi tiks uzaicināts valsts nodrošināts advokāts. Par liecinieces piespiedu atvešanu tiesnese patlaban nelēma.

Nākamā tiesas sēde ieplānota 18.aprīlī plkst.10, 23.maijā, 6.jūnijā un divas sēdes paredzētas septembrī.

Lodziņa pēc sēdes žurnālistiem plašākus komentārus par apsūdzības detaļām nesniedza, jo iztiesāšana vēl nav sākta un apsūdzība tiesā vēl nav nolasīta.

Arī prokurorei nebija informācijas par apsūdzētās neierašanās iemesliem, taču pirmstiesas izmeklēšanas laikā apsūdzētā bijusi sasniedzama.

Tuhbatovai pašlaik piemērotais drošības līdzeklis ir pieteikšanās noteiktā laikā policijas iestādē. Likums kā bargāko drošības līdzekli paredz apcietinājumu, tomēr patlaban nav zināms, kā prokurore rīkosies, ja apsūdzētā ignorēs ierašanos arī nākamajā sēdē.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Ontūns
Ontūns

Nogrūzt bābu no ķebļa !

Peteris
Peteris

Bilde 5 ar plusu.

Kaža
Kaža

Cilvēks strādā,vāc un nodod ziņas.Nav laikā viņai kontaktēties ar bezzobaino un jocīgo postkrievisko sistēmu.