Kas ir naudas atmazgāšanas apkarošanas dienesta jaunā vadītāja Ilze Znotiņa?

Ilze Znotiņa

Zvērinātā advokāte Ilze Znotiņa 1. jūnijā sāks vadīt Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestu (turpmāk – Kontroles dienestu).

Viņas ieturētā pauze ar “jā” vārda teikšanu pēc uzvaras Valsts kancelejas rīkotajā konkursā un ģenerālprokurora Ērika Kalnmei­era aicinājuma kļūt par finanšu izlūkošanas dienesta vadītāju nav nekas dīvains. Iestāde atrodas ģenerālprokuratūras pārraudzībā, un Znotiņa vispirms centās noskaidrot, vai viņai un ģenerālprokuroram ir vienāds skatījums par nepieciešamajām pārmaiņām. Viņa vēloties būt droša, ka varēs vienoties par to, kas darāms, kā darāms un kurš tieši darīs.

Znotiņa līdz šim nav vadījusi nevienu iestādi, bet aktīvi piedalījusies dažādās darba grupās Saeimā, Tieslietu ministrijā, kā arī bijusi Ārvalstu investoru padomes Latvijā maksātnespējas jautājumu darba grupas galvenā persona un ir pazīstama ar ļoti kritisku attieksmi, kas balstīta uz faktiem, pret maksātnespējas administratoru darbu. Norādot uz ļaunprātīgajos maksātnespējas procesos zaudētajiem simtiem miljonu, Znotiņa secinājusi, ka “mēs diemžēl vēl esam Jukonas zelta drudža laikmetā, mums zelts ņirb gar acīm, mēs to vēl skalojam”.

Personas, kuras stāvējušas tuvu Znotiņai vai kurām bijusi iespēja vērot viņas darbošanos, uzstāšanos konferencēs un darba grupās, teic, ka katrai monētai ir divas puses. No vienas puses, viņa esot principiāla, kareivīga un stingra, bet, no otras puses, Znotiņa savu viedokli uzskatot par vienīgo pareizo un nevēlas ieklausīties izglītības ziņā līdzvērtīgu personu viedokļos. Tieši valdonīgums tiek uzskatīts kā viena no Znotiņas būtiskākajām rakstura īpašībām. Bet tajā pašā laikā ir arī tādi Znotiņas līdzgaitnieki, kuri viņu dēvē par laipnu dāmu. Viņa būtu laba prokurore, arī tāds viedoklis ir dzirdēts. Iespējams, ka tieši šī rakstura īpašība jaunajā amatā būs visvairāk nepieciešama.

Znotiņas priekštecis Viesturs Burkāns Kontroles dienestu vadīja divdesmit gadus, bet daudzi par šīs iestādes pastāvēšanu un Burkāna kungu uzzināja tikai pēc ASV finanšu noziegumu apkarošanas institūcijas paziņojuma par bankas “ABLV” organizētajām naudas atmazgāšanas shēmām. Visticamāk, ka Znotiņa būs redzamāka un augs arī viņas vadītās iestādes nozīme sabiedrības acīs.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


3
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Hmm
Hmm

Bet kam tad ir domāta ekonomikas policija un Knābis? Vai nav par daudz to represīvo dienestu?

dddd
dddd

Nu visticamak noskaidroja, vai kadam no pelēkajiem kardinaaliem nav pretenziju… jo kaa gan savadaak straadaat?

Sievasmāte
Sievasmāte

GALVENAIS-lai nav saistīta ar jud(r)ašiem un sorosoīdiem un tas vien jau būs TEICAMI!