Kāpēc pašnāvības izdara Latvijas policisti?

pašnāvības

Sešu Valsts policijas darbinieku pašnāvības pagājušajā gadā saistītas ar sociāli ekonomiskiem aspektiem, bet ne dienestu policijā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” pastāstīja Valsts policijas priekšnieks ģenerālis Ints Ķuzis.

Sešu policijas darbinieku pašnāvības pagājušajā gadā ir ļoti satraucoši fakti, atzīst Ķuzis. Ik gadu gan redzami pāris gadījumu, bet ne tik daudz kā pērn.

Par katru gadījumi veikta pārbaude, mēģinot noskaidrot iemeslus un saprast, kad tas varēja sākties. Secināts, ka iemesli saistīti ar sociāli ekonomiskiem aspektiem, kas noveda cilvēkus pie izšķiršanās par pašnāvību. Pārsvarā iemesli neesot saistīti ar dienestu policijā, bet sadzīviskiem vai ģimenes apstākļiem, kā arī finansiālajām problēmām, piemēram, ar  kredītsaistībām, kas uzgūlušās policistu pleciem un radījušas problēmas ģimenē. Vienā no gadījumiem bijusi atkarība no azartspēlēm, kas savukārt nozīmē naudas trūkumu.

Vērojot tendences, Ķuzis pastāstīja, ka lielāka pašnāvību izplatība ir starp policistiem zemākos amatos ar mazāku atalgojumu un zemu izglītības līmeni. Starp viņiem nav neviena, kam būtu augstākā izglītība.

Pašnāvības izdarījušie policisti esot slēpuši savas problēmas. Taču būtiska loma būtu bijusi sarunai ar viņiem.

Šādu gadījumu novēršanā  liela nozīme ir tiešajiem priekšniekiem, kuriem vajadzētu pamanītu izmaiņas darbiniekā. Tam gan ir nepieciešamas apmācības, jo jābūt priekšzināšanām, lai saprastu, ka ir problēmas.

Turpmāk kolēģiem būs jāziņo par iespējamām problēmām tiešajiem priekšniekiem, kuriem būs jāpieņem lēmums piesaistīt psihologu vai vērsties pie vēl augstākas vadības.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: lsm.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


Lasītāju viedokļi

avatar