Kalvītis: Ja ziema būs auksta, dabasgāzes krājumi ātri apsīks

Aigars Kalvītis

Vai ziņas par 90% piepildītām dabasgāzes krātuvēm Eiropā un gāzes cenu kritumu ļauj cerēt, ka gaidāmajā apkures sezonā rēķini nebūs tik lieli kā iepriekš prognozēts? Situāciju TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum” skaidroja AS “Latvijas Gāze” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis.

“Es domāju, ka lielā mērā tas būs atkarīgs no klimata – ja mums būs ļoti auksta ziema, tad mēs visi izjutīsim gāzes trūkumu. Tas, kas ir jāsaprot tīri saimnieciski –  ja gaisa temperatūras pazeminās līdz -10°C, tad gāzes patēriņš pieaug divas reizes, ja -20°C, tad pat trīs un četras reizes. Ja mums būs maiga ziema, mēs tik ļoti neizjutīsim deficīta ietekmi, jo daudzas kompānijas un mājsaimniecības būs pārorientējušās, cilvēki mēģinās arī gāzi vairāk taupīt,” prognozē A. Kalvītis.

Taču “Latvijas Gāzes” vadītājs atceras 2016. gada ziemu, kad divas nedēļas temperatūra bija zem -20°C. Tad uzņēmumam bija ļoti lielas grūtības pat ar pilnu gāzes krātuvi nodrošināt visa reģiona nepieciešamību – izņemšanas apmērs vienā diena bija tik milzīgs, ka “Latvijas Gāze” strādāja ar pilnu jaudu.

Dabasgāzes cenas joprojām ir ļoti augstas un, lai arī tās pēdējās dienās pazeminājušās par 13%, tas vairāk esot saistīts ar gāzes patēriņa samazināšanos Eiropā – daudz industrijas samazinājušas jaudu. Tāpat esot jāņem vērā fakts, ka nav pienākusi ziema. “Ja mēs runājam par krātuvju piepildīšanu, tad tikai retās valstīs krātuves ir plānotas visas sezonas apgādei. Latvija ir viena no tām – Inčukalna gāzes krātuve ir būvēta tā, lai mēs reģionu varētu apgādāt pilnībā. Pamatā Eiropas gāzes krātuves ir domātas pīķa stundu nosegšanas.

Tātad, ja vairāku nedēļu garumā ir pilnībā jāpagādā patērētāji no šīm krātuvēm, tad tās ļoti ātri iztukšojas.

Tas, kas ir jāsaprot, ja apsīkst cauruļvadu piegādes, tad ar šīm krātuvēm līdz pavasarim Eiropā nav iespējams izdzīvot.

Un, kad atkal parādīsies deficītā sajūta, cena kāps,” norāda A. Kalvītis, nepaužot optimismu, ka dabasgāzes cenas tik drīz varētu atgriezties pirmskara līmenī.

Puaro.lv sadaļā “WHO IS WHO” esam apkopojuši politiķu CV. Šeit varat uzzināt, cik izglītoti ir Saeimas deputāti un  ministri, kā arī valsts amatpersonas, viņu parādsaistību apjomu, iepriekšējo pieredzi, partiju maiņu un citus sasniegumus.

Savukārt to, kurš patiesībā nosaka, kas notiek Latvijā, kurš ir ietekmīgs, kurš bagāts, bet kurš gan viens, gan otrs, uzziniet mūsu jaunajā sadaļā “Ietekme un nauda”.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums  Facebook ,   Twitter,  Youtube un Instagram!

Avots: LA.lv

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


13
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Jenotība
Jenotība

Paldies vienotībai un valdībai, par tuvredzību un nekompetenci. Pirms piespļauj vienu aku, vajag uzbūvēt citu. Tagad par dažu amatpersonu stulbumu cilvēkiem būs jāmaksā vairāk un būs jāsalst. Vēlēšanās ir jāpiedalās kaut vai tāpēc lai izbalsotu esošos vecos nekompetentos.

Ja tā padomā
Ja tā padomā

Mums ir visādi HESi, gāzes krātuves bet izrādās cenas visdārgākās un jēgas nekādas.

Reāli
Reāli

Daudzdzīvokļu ēkas visdrīzāk pēc 1 vai 2 mēnešu apkures saņemšanas to atslēgs, diezgan iespējams ka lielākā daļa rēķinus nespēs samaksāt vai samaksājot visi iekrājumi izkusīs 3 mēnešu laikā, valsts atbalsts diez vai tur ko līdzēs. Rīgas siltumam būs maz darba strādājot ar nupat pacelto 170 tarifu, turpiniet tik celt.

nunu
nunu

KAPĒC ŠITAS KOLABORANTS VĒL NESĒD CIETUMĀ?!

šoko loko
šoko loko

Cepsim pīrādziņus un gudrajās pašvaldībās sildīsimies pie biomasas centrālapkures katlu mājām, sakārtotirm siltumtīkliem un siltā ūdens akumulācijas, kas piesildīta arī ar saulīti. Bet nu citās pašvaldībās, lai mācās.

ruksis
ruksis

Tas tēviņš laikam pārstāv Krievijas intereses.

virgo
virgo

Viņš ir pelnījis kārtīgi ar pipku.

Vilks
Vilks

Tikai rukšiem par auksto ziemu bija maza bēda. Viņiem priekš sevis viss jau bija sakārtots. Priekš pārējiem nepietika laika, arī īstas vēlēšanās tādas nebija. Galvenais Ruksis tik skaitīja “Jūdasa grašus”, ko ieguvis par pārdošanos Austrumzemes Lācim, un “lika virsū” visiem mājas un meža zvēriem.

Ja tā padomā
Ja tā padomā

Nez nez cik daudz tur kam var vispār ticēt, nez kas, ko var vispār izkontrolēt ko par cik pērk un pārdod, kas cik daudz glabā tai krātuvē un cik tā ir piepildīta vai nē.

Linda
Linda

Pašsaprotami, nesam jau Vācija vai Francija , kas acis pārgriezušas punpē tik Krievijas gāzi un darīs to arī ziemā. Nožēlojami. Auseklīšiem jau savs domāšanas veids un spejas aizņemties naudu, lai pirktu pasaulē dārgāko gāzi. Par to eko bioloģiski un sargā dzīvnieku tiesības un sociālaš grupas ar īpašām nosliecēm

der Trinker
der Trinker

dziivnieki jaasargaa, skaidra lieta – it sevishkji dubultzoda cuukdelfiini, shitaa ir dikti smalka zorte….

Infūzijs
Infūzijs

Vai visi nosals?

Automātiskais atbildētājs
Automātiskais atbildētājs

Visi nenosals. Nosals tie kuru māju un dzīvokļu apkurei vajadzīga gāze un elektroenerģija. Tātad visi izņemot mājas ar malkas apkuri un bez cirkulācijas sūkņiem. Elektrības arī nebūs.