Kādreizējais Delnas vadītājs pieņem viesmīlības paku no nozares pārstāvjiem un neatbild uz jautājumiem

Putnis gejs

Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Roberts Putnis nesen Arēnā Rīga notikušajā krievu dziedātāja Grigorija Ļepsa koncertā mediju grupas MTG Baltija ložā sēdējis pēc grupas pārstāves Baibas Zūzenas ielūguma, taču pats par savu naudu.

Pat ja jums pieder sava loža, jums vienalga ir nepieciešama biļete iekļūšanai arēnā. Parasti ložu apmeklētājiem tā ir kāda no vislētākajām. Savukārt ekskluzīvā iespēja vērot koncertu, baudot uzkodas un dzērienus, gan nav pieejama katram. Izņemot, ja jūs esat kādam nozares pārstāvim svarīga persona. Šajā gadījumā – kādreizējais sabiedrības par atklātību Delna vadītājs, aktīvs runātājs un cīnītājs par atklātību, pret korupciju un valsts nozagšanu Roberts Putnis. Smieklīgākais un nožēlojamākais šajā stāstā ir tas, ka Putnis ne tikai pieņem par velti nozares ietekmīga spēlētāja piedāvāto izklaidi, neraizējoties ne par kādu ētiku vai interešu konfliktu, par ko tā bija noraizējies vienmēr, kad tas attiecās uz citiem, bet arī ar atklātību pēkšņi viņam ir pavisam nopietnas problēmas.

Pats kādreizējais atklātības aizstāvis, sabiedrības par atklātību Delna vadītājs Putnis par šo notikumu klusē. Viņa vietā šādu skaidrojumu sniedz Kultūras ministrija.
Vairāki acīgi portāla Pietiek lasītāji bija pamanījuši, ka nesen notikušajā Ļepsa koncertā „īpašā” vietā – MTG ložā līdz ar citiem viesiem sēž arī kādreizējais sabiedrības par atklātību Delna vadītājs Putnis, kura amata pienākumos ietilpst Latvijas mediju politikas veidošana un kura labvēlība vai nelabvēlība netieši var ietekmēt arī MTG biznesu.

Tieši šādā statusā viņu uz koncertu bija uzaicinājusi MTG pārstāve Zūzena, ielūgumā norādot: „Priecāšos ar Tevi kopā smelties Grigorija Ļepsa enerģiju un jaudu, un aicinu kopīgi nosvinēt pavasara iestāšanos viņa koncertā 9. aprīlī pīkst. 18:00 (koncerta sākums 19:00), Arēnā Rīga, MTG TV Latvia ložā.

Lūgums līdz 6. aprīlim informēt, vai pievienosies koncerta baudīšanā. Pēc apstiprinājuma saņemšanas nosūtīsim koncerta biļeti. Ar sveicieniem, Baiba Zūzena, MTG TV Latvia vadītāja.”

Putnis uz Zūzenas aicinājumu kopā smelties enerģiju un jaudu ir arī atsaucies un uz koncertu tiešām ieradies. Tiesa, lai gan no Zūzenas ielūguma izriet, ka biļete vienkārši tāpat nosūtīta, Kultūras ministrija apgalvo, ka tās darbinieks biļeti iegādājies par savu naudu, nevis saņēmis kā dāvanu.

Kultūras ministrija arī skaidro, ka patiesībā koncerta apmeklējums bijis ne tik daudz iespēja smelties Ļepsa enerģiju un jaudu, bet gan „nozares tikšanās G. Ļepsa koncerta laikā pēc Baibas Zūzenas ielūguma”.

„Pasākumu līdz ar R.Putni un B.Zūzenu apmeklēja plašs cilvēku loks. Neformālajā pasākumā pārrunātās tēmas – aktuāli reklāmas tirgus attīstības jautājumi, elektronisko mediju regulācijas izmaiņas, jaunais mediju tiesiskais regulējums, īpašnieku maiņa vienā no stratēģiski nozīmīgākajiem Latvijas medijiem MTG Baltija,” skaidro Kultūras ministrija.

Savukārt pats Putnis, kas kādreiz bija pazīstams kā principiāls atklātības un caurspīdīguma aizstāvis, nevēlējās atbildēt uz Pietiek jautājumu, vai viņš pieņēmis šo iespēju apmeklēt un vērot koncertu kā dāvinājumu vai citādā veidā, – lai viņa vietā uz šo jautājumu atbildot ministrija.

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek

 

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


2
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
Andrejs Bubinduss
Andrejs Bubinduss

Nozares tikšanās G. Ļepsa koncerta laikā pēc Baibas Zūzenas ielūguma… kultūras industrijas rullē. varbūt Putnisus atdalīt ko LR Kultūras ministrijas, ar Zūzenām tiem izveidojot meitas koncerna uzņēmumu…. kamdēl LR nodokļu maksātājiem par savu naudu jāmaksā nozaru industriju rebes un eskperimenti vēl tik morāli tīri skaidras KM amatperonas vadībā?

Andrejs Bubinduss
Andrejs Bubinduss

Reizēm ir vairāk kā jābūt izbrīnītam, kamdēl personas tiek ieceltas kultūras pārvaldes jomā, ja šīm personām ne profesionāli, ne pēc būtības nav nekāda sakara ar kultūru.