Kā VID vadība pasaciņas sacerēja…

VID vadība Čerņeckis

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores vietnieka Kaspara Čerņecka (attēlā) ar Latvijas Televīzijas palīdzību izplatītais aizraujošais stāsts par to, kā viņš pa logu vērojot kolēģu lepnās automašīnas un katru reizi dodot uzdevumu noskaidrot šī auto izcelsmi, ir izrādījusies jau kārtējā pasaciņa, kuras autore – VID vadība.

26. februārī VID ģenerāldirektores vietnieks Čerņeckis LTV nāca klajā ar apgalvojumu, ka – aģentūras LETA izklāstā – pat tad, kad pa logu ieraugot kādu kolēģi aizbraucam ar lepnu automašīnu, viņš iekšējās drošības speciālistiem uzdodot noskaidrot, kāda ir šī spēkrata izcelsme un kā VID darbinieks pie tā ticis.

Pēc šī aizraujošā stāsta publiskošanas Pietiek vērsās gan pie VID, gan pie paša Čerņecka ar jautājumiem, cik reizes pēdējā gada laikā Čerņeckis novērojis šādas ainas, par kuriem darbiniekiem un kādas markas un modeļa automašīnām runa, kādas procedūras sekojušas katram šādam Čerņecka uzdevumam “iekšējās drošības speciālistiem” un kāds bijis katras veiktās pārbaudes rezultāts.

Ne VID, ne Čerņeckis nespēja sniegt atbildi ne uz vienu no šiem jautājumiem, taču vēl vairāk, spriežot pēc reakcijas, VID vadību samulsināja vēl viens Pietiek jautājums – kurā laikā Pietiek pārstāvis varētu piebraukt pie bēdīgi slavenās VID ēkas, lai kāds no VID komunikācijas nodaļas varētu parādīt, kuri tieši ir Čerņecka logi, pa kuriem viņš ir kā varot novērot kolēģu automašīnas un pat saskatīt to numurus, lai varētu ziņot „iekšējās drošības speciālistiem”.

„Lietas būtība nav saistīta ar konkrētu vietu,” – ignorējot lūgumu uzrādīt VID ģenerāldirektores vietnieka logus, beigu beigās atzina VID vadība. Tā arī mēģināja paskaidrot, ka Čerņeckis patiesībā esot intervijā tikai „norādījis”, ka viņš „pievērš uzmanību” tam, vai VID darbinieku lietošanā ir nonākušas jaunas un dārgas automašīnas.

Tikai šīs uzmanības pievēršanas rezultātā gūtā informācija regulāri tiekot nodota Finanšu policijai kā „riska informācija, kuru Iekšējās drošības daļa izmanto veicot savu ikdienas darbu”. Nevienu konkrētu gadījumu gan VID minēt nevarot, tā vietā „vēršot uzmanību, ka faktu pārbaudes laikā iegūtu informāciju VID nav tiesīgs nodot trešajām personām, jo šāda rīcība traucē izmeklētāju darbam”.

Pietiek jau informējis, šajās dienās ar līdzīgu pasaciņu par saviem labajiem darbiem – tikai par it kā atlaisto negodprātīgo VID darbinieku skaitu – klajā nākusi arī VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone. Tiesa, arī šis stāsts pēc pārbaudes ir izrādījies izpušķots.

 

Izsakiet savu viedokli komentāros un sekojiet mums Facebook un Twitter!

Avots: Pietiek.com

Populārākie raksti


Jūs varētu interesēt


8
Lasītāju viedokļi

avatar
jaunākie vecākie populārākie
cilveks
cilveks

Leimanes vaina vel nav pieradita……un es domaju ka nepieradis…takaa valst var gatavoties uz lielu kompensacijas isniegsanu…..

Pietiek....
Pietiek....

….kas Jūs sponsorē…Leimane….Pietiek.lv, ka tik dedzīgi metaties viņu aizstāvēt…

Dace
Dace

Ko tad Leimane tagad taisās par “nevainīgu”…smieklīgi…

Zemais
Zemais

Zagļu un kretīnu banda.

Mareks
Mareks

It kā Latvijas sabiedrībai nebūtu skaidrs, ka viņi visi…. “čerņecki” un “pētersones” ir vienā mezglā sasieti un barojas no vienas siles… Bet tās ‘nevainīgās’ čerņecka acis un runas maniere!!:)) Tas ir talants!

jaa
jaa

re ,ka dzes komentarus,,,,zaglu banda ,,izdzesa manu kapavietas adresi,,,,

refugee353
refugee353

Bandītu un zagļu kantoris! Mēsli!

Gan bei
Gan bei

Kas maksā Pietiek?Vai tas ir Potapkins?